Prenses Diana’nın Bugüne Uzanan Stili

Diana’nın kişiliğini çok sevdiğimiz kadar stiline de bayıldık! Fotoğraflarına baktığımızda tam da bugünün modası dediğimiz, ileri görüşlü kombinleriyle bugünü yaşatan Diana’nın stiline gelin bir göz gezdirelim.

 Sportif Diana

Diana’nın bu stiline baktığınızda bunun hiç de alıştığımız prenses stiline benzemediğini fark edebilirsiniz. Fakat zaten Diana da hayatı, davranışları ve tarzıyla alıştığımız prenseslik kalıplarının çok dışındaydı! Geçtiğimiz yıllarda yeni yeni moda olmaya başlayan biker taytlarını seviyorsanız, Diana’nın çok kullandığını da bilmenizi isteriz. Üzerine giydiği oversize sweatshirtleri ve ayağındaki uzun çorapları ile spor sonrası bile stil sahibi bir görünümü olduğunu söyleyebiliriz.

princess-diana-0
a5789e3d204d1105a8dd1295f53aaa27ca462bf2

Günlük Stilinde Etekler ve  Sweatshirtler

Özellikle geçtiğimiz kış döneminde birçok ünlünün, dizi karakterlerinin stillerini oluştururken kullanılan midi boy etekler üzerine kazaklar trendi meğer çok da yeni değilmiş. Diana o zamanlarda yine yaratıcılığını konuşturmuş ve bu trendin en güzel örneklerinden birini vermiş. Siz de Diana gibi hem günlük yerlere gidebileceğiniz hem de şık görüneceğiniz bu kombini yapmak isterseniz tek ihtiyacınız olan midi boy eteklerinizi tamamlayacak oversize kazaklar!

Şıklığın Adresi Ceket Elbiseler

Şıklık denince akla gelen iki şey varsa biri elbiseler, diğeri ceketlerdir. Peki ya ikisi birlikte olsa? Ceket elbiseler şık bir tarz yaratmak isteyenlerin en stil sahibi tercihlerinden. Diana gibi Kraliyet kurallarını takip etmediğiniz için şapkaların biraz abartı kalacağını düşünüyorsanız, bu sade ceket elbiseleri şık ayakkabılar ve aksesuarlarla hareketlendirebilirsiniz.

hbz-princess-diana-style-1985-2776559-1500486357

Gece Stilinde Carmen Yaka ile Kolyeler

Carmen yaka, omzu düşük elbiselerin boyunlarını boş bırakmak yerine; boyun ve omza dikkat çekmek için kolyeler, fularlar takmak çok moda! Diana da elbisesini şık kolyesi ile tamamlamış. İtiraf edin ilk baktığınız yer boynu oldu! Siz de bu son moda Carmen yaka elbiseleri yaz boyunca keyifle giyerken boynunuza da küçük bir fular takıp eğlenceli hale getirebilirsiniz!

Feminen Stiline Maskülen Vuruşlar

Son dönemlerde maskülen ayakkabıların, kalem pantolonların çok kullanıldığına hepimiz tanık olduk. Peki ya yıllar önce bir kadın dünyanın gözü önünde giydi dersek? Tabi ki artık şaşırmayacaksınız. Diana’nın stili yaratıcı olduğu kadar cesurdu da. Ceket pantolon takımıyla kombinlediği papyonu çok yakışmış. Siz de jean kotlar üzerine giyeceğiniz gömlekleri papyonlar ve kravatlarla tamamlayabilir, maskülen stilin tatlı aksesuarlarını kullanabilirsiniz!

9fbcf53e0634323158624618c4187e93