Plajda Bir Günün Ardından Cilt Bakımı

Güneşin altında, deniz kenarında geçen bir günün sonunda ruhunuz dinlenmiş, huzur seviyeniz yükselmiş olabilir ama cildiniz için aynı şeyi söyleyebilir miyiz? Güneşlenmek ve bronz görünmek çoğu kişi için tatille eş anlamlı hatta tatilin asıl amacı, dinlenmek ve işten uzaklaşmak dışında tabii… Güneşlenme seanslarını cildiniz için de rahat kılmak mümkün! Güneş sonrası doğru bakımla cildinizi de mutlu ederek tatil yapabilirsiniz.

Nemlendirin, Daha Çok Nemlendirin!

Vücudunuzun sizden tek istediği daha çok su! Bol bol su için, hatta yaz aylarında daha da çok su için. Cildinizin nem dengesini koruduğunuz sürece hem ilk hem de en önemli adımı atmış olacaksınız. Özellikle güneş altında çok kalacaksanız, su içmek daha da önemli olacak. Eğer unutuyorsanız, su içmeyi size hatırlatacak onlarca uygulamadan birini akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

Her Şeyden Arının

Evet, bol bol su içmiş hatta bütün gün suyun içinde durmuş olabilirsiniz ama günün bütün etkilerinden kurtulmak için suyla bir randevunuz daha olacak, o da duşta. Bol bol sürdüğünüz yüksek faktörlü güneş kreminizden bile arınmalısınız, bu arada kullanmayı unutmadınız değil mi? Su sıcaklığı ne çok sıcak ne de çok soğuk olsun. Gözeneklerinizi açtıktan sonra sırada cilt temizleyicisi var. Cildiniz bu durumda çok hassas olacağı için çok nazik olmanız önemli. Eğer ölü derilerinizden kurtulmak istiyorsanız, peeling ürünleri kullanabilirsiniz.

Canlanma ve Yatışma Vakti

Cildinizi tamamen temizledikten sonra canlandırmak ve yatıştırmak için kaliteli bir toniğe ihtiyaç duyacaksınız. Nemlendirici ve serinletici bir maske de uygulayabilirsiniz. Hatta size aslında herkesin bildiği bir güzellik sırrını hatırlatalım; aloe vera, salatalık ve yoğurdu tek başına kullanmak bile güneş sonrası bakımda yeterli olur. Yine de after-sun ürünlerinden biriyle son noktayı koyabilirsiniz. Bakım adımlarının sonuncusu ve en önemlisi bu!