Parti İyi Gitmiyor mu? En Mantıklı Kaçış Yolları

Hepimiz o yollardan geçtik.  Özellikle Aralık ayında yoğunlaşan partilerden yalnızca bir iki tanesinin size hitap ettiği, kalanların birer zorunluluk olduğunu tahmin ediyoruz. Peki bunların bazılarından, kaba olmadan akıllı bir şekilde nasıl kurtulabilirsin? İpuçlarını veriyoruz!

Suçu sevimli dostunuza atın

En kabul edilebilir ve kolay yol bu. Köpeğiniz varsa yürüyüşe çıkarmanız gerektiğini söyleyin yeter. Kediniz varsa işiniz biraz daha zor olabilir. Sabah evden çıkmadan biraz huysuz olduğunu, mamasını koymayı unuttuğunuzu veya uzun zaman yalnız kaldığında evi birbirine kattığını söyleyebilirsiniz.

Eski sevgili krizi yaratın

Büyük aşk yaşadığınız ama artık yollarınızı ayırdığınız o kişinin yeni biriyle olduğunu öğrenmeniz elbette canınızı sıkacaktır. Bu durumda partiden keyif alamayacağınız, eğlenemeyeceğiniz ve evde yalnız kalmak istediğinizi söylerseniz sanırız herkes anlayışla karşılayacaktır.

Bakıcı konusu şaşmaz

Çocuk sahibiyseniz ve parti için onu bakıcıya bıraktıysanız, saat kaç olur da olsun bakıcının aradığını ve evde bir sorun olduğunu ya da bakıcının eve gitme saati geldiğini bahane edebilirsiniz. Asla şaşmaz!

Alarm çalıyor!

Ev koruma sisteminiz olsun ya da olmasın bunu parti sahibi bilmiyorsa sorun yok. Her zaman güvenlik alarmının çaldığını ve gidip kontrol etmeniz gerektiği bahanesiyle o partiyi kibarca terk edebilirsiniz.

Çılgın patron

Partinin ortasında patronunuz ararsa ve acil bir döküman isterse(!) ne yaparsınız? Elbette eve gidip işleri yetiştirmek zorundasınız. Arkanıza bile bakmayın.

Ah başım!

Suçu sağlığınıza atın. Bu baş ağrısı, karın ağrısı veya herhangi bir kötü hissetme hali olabileceği gibi çok önemli olan o ilacınızı yanınıza almayı unutmak da olabilir. Ne de olsa her şeyin başı sağlık!

Dürüst olun

Çünkü bazen en iyi seçenek budur…