Paris Couture Haftası’ndan Sokak Stili İlhamı

Paris Haute Couture Sonbahar/Kış ’18 moda haftası bitti ama sokak stiline olan etkisi, defilelerde stil ikonlarının ve modellerin giydikleri bizi yaz boyunca etkilemeye devam edecek.

Podyumdan yüksek sanat tasarımları geçerken, sokakta dikkat çeken trendlere göz atalım.

Baştan Aşağı Pembe

Milenyum pembesi her alanda etkisini göstermeye başladığından beri sokak stilinde de oldukça sık tercih edildi. Baştan aşağı aynı rengin tonlarını giyerek, feminen bir görünüm oluşturun. Çünkü moda dünyası volanlar, çiçekler ve pastel renklerle daha önce olmadığı kadar feminen görünümü destekliyor.

Göğüs Cepleri Sokakta

Biraz okul formasını andırsa da göğsünde cep olan tişörtler, tulumlar ya da gömlekler tıpkı lisedeki gibi yetişkinliğinizde de size yardımcı olabilir. Bu sefer yardım ettikleri konu trendy olmak. Üstelik ceplerinize kartınızı koyup diğer gün almayı unutmak dışında bir risk de almayacaksınız. Özellikle cepleri olan tlumlara şans verebilirsiniz.

Zaman Yolcusu: Sepet Çantalar

Jane Birkin’in elinden düşürmediği hasır, sepet çantalar 70’lerden zaman yolculuğuna çıkıp günümüze geldi. Bu sefer daha cesur ve farklı tasarımların da dahil olduğu sepet çantalar, yerel butiklerden online mağazalara kadar her yerde var! Kıyafetleriniz bir anda yazlık havaya bürünsün istiyorsanız bu çantalardan edinmelisiniz.

Yaza Özel Beyazlar

Tank top dediğimiz atletler, vücudu saran ve omuzları ortaya çıkaran bir parça. Bu nedenle vücut geliştirmeyle ilgilenen erkeklerin üzerinde sık sık görebilirsiniz. Ama artık kadınların üzerinde de crop modelleri göreceğiz çünkü hava sıcak ve beyaz tank toplar gerçekten cool bir hava yaratıyor. Biraz 90’lar biraz da sıcağın etkisiyle bu çabasız parça gardırobunuza girebilir.

Mini Topuklar

Kırmızı halıda yüksek topuklar artık eskisi kadar popüler değil. O zaman neden bacaklarımızı zorlayalım? Kısa topuklar hazır hala popülerken gün içinde, davetlerde ya da partilerde giymemek için hiçbir sebebiniz yok. Üstelik stilinize farklı bir hava katacakları da aşikar.