PARFÜMÜNÜ KİŞİLİĞİNE GÖRE SEÇ

Parfüm seçiminiz sizin koku kimliğinizi oluşturan en önemli duyu algısıdır. Gittiğiniz ortamda ilk kokular hissedilir, koku alma duyunuz o kokuyu hapseder ve başka bir yerde mutlaka o kokuyu tanırsınız. Bir ortamda sizden önce parfümünüz konuşur bunu asla unutmayın!

Parfüm seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç unsuru gözden kaçırmayın; başkasında beğendiğiniz bir parfüm sizin teninizde iyi durmayabilir. Ten renginiz, yaşınız, yeme alışkanlığınız, ne iş yaptığınız bile parfüm seçimi konusunda etkili.

GİYİM TARZINIZA GÖRE PARFÜM SEÇİN!

1.Klasik giyim tarzınıza uygun parfümler.

Klasik giyim tercih edip ve topuklu ayakkabı kullanıyorsanız, kaslarınız gün içinde yorulur ve koku molekülleri daha farklı bir koku salgılar. Bu tarz giyim tercihinize orantılı daha çok sandal, oryantal ve baharat içerikli kokular tercih edebilirsiniz.

2.Spor giyim tarzınıza uygun parfümler.

Giyim tercihiniz spor ve düz ayakkabılardan oluşuyorsa daha fresh, okyanus tarzı ferah kokular tercih edebilirsiniz.  Bu tarz parfümler ağır notalar içermediği için kolunuzun iç bölgesine sıkarak kullanırsanız daha kalıcı olacaktır.

3.Geceye uygun parfümler.

Gece parfümünün ağır olmasının sebebi aslında gün içinde yorulan koku moleküllerinin gece hafif parfümleri içine hapsedememesinden kaynaklanır. Ağır kokular bu moleküllerin içine kolayca girer ve bütünleşerek gece daha güzel bir koku ortaya çıkarır.

4.Sakin ve daha mütevazi kişilikler çiçeksi kokular.

Sakin bir yapınız varsa daha mütevazi parfümleri seçmeniz hem sizi sakinleştirir hem de çevrenize bu hissi verirsiniz. Vanilya ve çiçek kokuları sizin için ideal olacaktır. Çiceksi kokular karakterinizi daha yumuşak gösterir.

5.Otoriter kişilikler için baskın kokular.

İş gereği yönetici ya da otoriter bir görünüme sahipseniz, oryantal ve sert kokuları tercih etmelisiniz. Karşı tarafa karakteristik ve baskın özelliklerinizi kokunuz ile yansıtabilirsiniz.

Bunları biliyor muydunuz!

  • Az kalan parfümünüzü idareli ve kalıcı kullanmak için kokusuz vazelini iç bileğinize uygulayıp birkaç fıs parfüm ile vücunuzun kokuyu kolayca yayan bölgelerine uygulayarak kullanabilirsiniz.
  • Eklem yerlerine uyguladığınız parfüm ile hareket ettikçe koku molekülleri işe başlayıp etrafa yayılır. İç dirseğiniz ve diz arkanız bunun için ideal olacaktır.
[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Stilinize En Uygun Çantayı Keşfedin!” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=7906″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes][content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Sezonun En Cool Jean’lerini Keşfedin!” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=8080″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]