Pantone’nin Yeni Rengi: Ultra Violet

2018’de modaya ve hayatınıza Pantone’nin yepyeni rengi Ultra Violet hakim oluyor.  Dünya modasına yön veren Pantone Renk Enstitüsü bu yılın rengini Ultra Violet (mor) olarak açıkladı. Bu rengin belirlenmesindeki en önemli unsur uçsuz bucaksız ufku temsil etmesi. “Ultra Violet” ayrıca; dramatik, düşünceyi, özgünlüğü ve yaratıcılığı temsil eden cesur bir renk.

Bu rengin diğer bir özelliği ise; gerçek ultra mor ışınları çıplak gözle görülmez. Ancak bu renk sadece pigmentlerle ortaya çıkarılmış. Daha derin, daha sonsuz bir his veren bu rengi yeni sezonda sık sık göreceksiniz. Moda dünyasında boy göstermeye başlayan bu renk ev dekorasyonuna adım attı bile! Evinizde farklılık yaratmak için bu rengi nasıl kullanmanız gerektiğine adım adım önerilerimizle keşfedin.

Bu rengi kullanırken dikkat etmeniz gereken ilk kural; az ve kontrollü olmak. Baskın ve ağır bir renk olan mor, nötr ve toprak tonlarıyla kombinlendiğinde daha olumlu sonuçlar verir. Küçük objelerde kullanıldığında daha zengin ve kadınsı bir görünüm yaratır. Özellikle altın, pirinç, yeşil ve pembe gibi renklerle kombinlendiğinde evinizde daha doğru bir uyum yaratır.

Birçok kişinin mor ile yıldızı barışmaz ancak onu sevenler ve uğuruna inanlar asla vazgeçmezler. Eğer siz de yıldızı barışmayanlardan iseniz; ancak bir macera arıyorsanız bu rengin gül kurusuna dönen tonlarını evinizde kullanabilirsiniz. Sofralarınızda bu rengi kullanarak kolay ve büyük değişim yaratabilirsiniz.

Bu rengin hayranıysanız; o zaman sizi uyarmamız gereken tek nokta, abartmayın! Evinizi baştan aşağıya bu renkle donatmayın. Kolayca değişebilen perde fonları, koltukları süsleyen dekoratif minderler ya da zeminlere sıcak bir hava katan kilimler kullanarak bu rengi kullanabilirsiniz.