Pantone’nin Cesur Rengi Ultra Violet

Dünya Renk Enstitüsü Pantone, 2018’in rengini “Ultra Violet” olarak açıkladı. Bu rengin uzayı çağrıştırması ve uçsuz bucaksız ufku temsil etmesi en önemli rolü. Uğur ve şans getirdiği düşünülen bu renk, enerjisi ve çekici tavırlarıyla bu yıl sık sık karşınızda olacak. Morhipo’nun ikonik rengi olan mor ile bu sezon “Ultra Violet” bizim için sıradan olmaktan çıkıyor.

Moda, teknoloji, gündem, yaşam  ve sosyal medya gibi aktif trendleri yakından takip ederek her sezon yepyeni bir renkle dünyayı boyamaya devam ediyor. Ultra Violet rengiyle ise herkesi derin hayallere kaptırmayı hedefleyen Pantone, kozmik mor rengiyle ufkunuzu açmaya geldi.

Pantone Renk Enstitüsü bu rengin  yaratıcılık ve hayal gücünün ortaya çıkarma yönünü vurguluyor. Ultra Violet, bilinçliliği ve potansiyeli daha üst seviyeye çıkaran mavi tabanlı bir mor olarak ilham kaynağı olacak.

Pantone Renk Direktörü Leatrice Eiseman, bu rengin seçilme nedenini ise şöyle açıklıyor:

“Hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren bir dönemde yaşıyoruz. Mavi bazlı mor olan Ultra Violet, ihtiyacımız olan yaratıcı ilhamı sağlayacak ve farkındalığımızı arttıracak. Yeni teknolojilerden, sonsuz galaksiye, sanatsal anlatımdan, ruhsal çözümlemelere uzanan bir derinliğe sahip bu mor rengi bizi bekleyen bilinmezlere ışık tutacak.”

Peki Ya Mor Nasıl Giyilir?

Asaletin rengi olarak anılan mor rengi kraliyet ailesinin özellikle de Kraliçe II. Elizabeth’in en sevdiği renk. Hollywood’un ünlü isimleri de bu trende şimdiden ayak uydurmaya başladı. Kombinlerken zor gibi gelse de bu rengi en iyi tamamlayan renkler pastel tonlar. Ton sür ton bir kombinle  garanti bir şıklık yaratabilirsiniz. Öne çıkan bir stil için ise; yeşil, kırmızı, turuncu gibi renklerle birlikte kullanıp blok bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Ultra Violet’ye En Yakışan Aksesuarlar

Bu renge en yakışan takılar mutlaka altın ve bakır gibi tonlarda olmalı. Göz dolduran büyük küpeler, uzun kolyeler, kalın kemerler ve tabii ki çantalar, metalik botlar bu rengi kombinlerken ihtiyacınız olan aksesuarlar arasında. İster gündüz ister gece moru ortaya çıkarmanın yolu gösterişli ve parlak tamamlayıcılardan geçiyor.

Biri Mor Dudak mı Dedi?

Evet! Mor dudaklar ve mor gözler… Hiç şaşırmayın bu sezon sık sık karşınıza çıkacak. Kulağa biraz fazla iddialı gibi geliyor olsa da “Neler yapmadık ki?” diye vurgulamak istiyoruz. Modayı takip edip ancak fazla ön plana çıkmak istemiyorsanız, o zaman makyajınızda gözlerinize bu rengi uygulayabilirsiniz. İddialı bir görünüm için ise dudaklarınız ultra violet’yi heyecanla bekliyor olacak.