Özgür Bir Kızla “Date” Derken?

Eskiden evde kocasını bekleyen kadınların yerini iş dünyasında başarılı, üretken, çalışkan, dünyayı gezen, kendi istediğini yapan özgür kadınlar aldı! Artık kadınlar erkeklerden bir şey beklemiyor, aksine kendi hayatlarına uyum sağlayacak tüm hayatı birlikte deneyimleyecek arkadaşlar tercih ediyorlar. Bu yüzden bir date’iniz varsa ve özellikle özgür ruhlu bir kadından hoşlandıysanız dersinizi iyi çalışın…  İşte özgür ruhlu kadınlar hakkında bilmeniz gerekenler.

shutterstock_436973440

1.Biraz Yalnızlık

Bu zamana kadar kadınlara toplumdaki yaklaşımlar topuklu ayakkabılar üzerinde yürümekten daha zordu. Ama artık özgürlüğün tadına vardık. Bu yüzden yalnızlık bizim de hakkımız ve sizden yalnız kalmayı istediğimizde bunu bir taktik ya da uzaklaştırma olarak düşünmeyin!

2.Sadece Tanıyın

Yaşadığımız problemleri siz çözemezsiniz ya da çözmenizi beklemiyoruz. Bize kadın olarak değil birey olarak davranmanız yeterli olacaktır. Sizden önce zaten hayatta ve ayaktaydık, bu kariyeri siz yapmadınız ya da sizi sizin varlığınızla yapmadık. Biz güçlü kadınlarız…

3.Kendimiz de Ödeyebiliriz

Bu yazıyı okurken nasıl bir feminist yazmış demeyin! Gerçekler bazen acıtabilir. Hiç kimse herhangi birinin boyunduruğu altında yaşamayı tercih etmez. Hesap ödemek bir erkeğin görevi asla değil! Biz de en yakın arkadaşlarımıza yemek ısmarlıyoruz, yani size de ısmarlayabiliriz.

4.Kariyerimiz Hobimiz Değil

Bu kadar çok çalışmamızın sebebi evlendikten sonra işi bırakmak için değil. Aklı başında hiç kimse boşuna kürek çekmek istemez. Kariyer, başarı ve güç herkesin ihtiyacı ve ideali olan şeyler arasında. Kısacası işimizi küçümsemeyin!

5.İstediğimizi Seçeriz

Evde oturup beyaz atlı prens beklemiyoruz. Bir erkek tarafından farkedilmeyi ya da seçilmeyi beklemiyoruz. Beğendiğimiz, hoşlandığımız ve iyi vakit geçirdiğimiz adamı biz seçiyoruz. Yalnız kalmaktan hiç endişe duymuyoruz çünkü tek başımıza güçlüyüz.

6.Kendimiz Bir Yol Buluruz

Biz kendimizin çok geç farkına vardık. Geç oldu ama artık hiçbir şey güç değil! Sizin fikrinizi dinleriz ama yine de kendi doğrumuzun yolunda gitmek isteriz. Bu yüzden bizi herhangi bir şey için ikna etmeye çalışmanıza hiç gerek yok çünkü naz yapmaya ihtiyacımız yok.

7.Sevilmek İstiyoruz

Kendi hayatımızı yaratmayı, başarılı ve özgür olmayı istememiz sevilmek istemediğimiz anlamına gelmiyor. Sonuçta insanız, ruhumuz sevilmek ister. İlla ki bir şeyler vermek istiyorsanız; bize verebileceğiniz en güzel şey sevginiz!

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.