Oscar Kırmızı Halısına #Throwback

Eminiz birçoğunuz tahmin listelerinizi ve atıştırmalıklarınızı aldınız, arkadaşlarınızla sözleştiniz, Pazartesi işe uykusuz gitme pahasına Pazar gecesini bekliyorsunuz. Bu heyecanlı grup arasında ödül törenini bekleyen sinefiller olduğu kadar kırmızı halı görünümlerini merak eden modaseverler de var. Modayı takip etmeyi sevenler için dünden bugüne Oscar kırmızı halısına imzasını atan 10 kadını bir araya getirdik. Kim bilir belki 2017’de listeyi güncellemeyi gerektirecek şık kadınlar göreceğiz, heyecanla bekliyoruz!

1-lupita-nyongo

Lupita Nyong’o

12 Years A Slave filminde uzun sahneler boyunca görünmese de kamera ona döndüğü her an harikalar yaratan oyuncu, ilk filmi ve adaylığıyla En İyi Yardımcı Kadın oyuncu ödülünü almıştı. Törende giydiği buz mavisi Prada elbisesi hala unutulmazlar arasında.

2-lauren-hutton

Lauren Hutton

70’li ve 80’li yıllarda başarılı bir model olan ve ardından tıpkı Cara Delevingne gibi sinema dünyasına giriş yapan Lauren Hutton, 1980 yılındaki törene dönemin stilini en zarif haliyle yansıtan gold lame şort-bluz ikilisiyle katılmıştı.

3-grace-kelly

Grace Kelly

Önce Hollywood’un ardından Monako’nun prensesi olan Grace Kelly, her zaman zarafetin simgelerinden biriydi. 1955 yılındaki törende ünlü kostüm tasarımcısı Edith Head’e ait bir elbise giymişti.

4-michelle-williams

Michelle Williams

Dawson’s Creek dizisindeki yan rolünden Hollywood’un başrollerine yükselen Michelle Williams, aynı tırmaşı stilinde de gösterdi. 2006 yılındaki törene hardal rengi Vera Wang tasarımı elbisesiyle katılmıştı.

5-elizabeth taylor

Elizabeth Taylor

Hollywood’un altın çağının en güzel kadınlarından olan Elizabeth Taylor, her zaman kırmızı halının en şık isimlerinden biriydi. 1961 yılındaki törende Taylor kendisi için özel tasarlanmış bir elbise giymişti.

6-gwyneth-paltrow

Gwyneth Paltrow

Sade ve şık olmayı her zaman başaran oyuncu, 2012 yılında ince vücudunu saran beyaz bir Tom Ford tasarımı elbise giymişti.

7-charlize-theron

Charlize Theron

Rolleri için birçok kez görünümünde büyük değişiklikler yapan Charlize Theron, kırmızı halıda şık olmayı 2000’li yıllardan beri istikrarlı bir şekilde sürdürüyor. Son dönemde marka elçisi olması nedeniyle sık sık Dior tercih eden oyuncu, 2000 yılında verev kesimli bir Vera Wang tasarımı giymişti.

Janet Leigh

1960 yılındaki törende payetler içindeki Janet Leigh, görünümünü yine dönemin kostüm yıldızı Edith Head’e emanet etmişti. Son dönemdeki payet yükselişine bakılırsa bu yılki törende de benzer tercihleri görebiliriz.

9-audrey-hepburn

Audrey Hepburn

Hubert de Givenchy ile çok yakın arkadaş olan Audrey Hepburn, 1954 yılındaki törende giydiği, kendisine özel tasarlanan çiçek desenli ve ince belini ortaya çıkaran kemerli elbiseyle gecenin en çok konuşulan ismi olmuştu.

10-marilyn-monroe

Marilyn Monroe

Sinema tarihinin en etkileyici kadınlarından biri olan Marilyn Monroe, 1951 yılında düzenlenen törende omuzlarını açık bırakan siyah tüllü bir elbise giymişti. Elbise bir tasarımcıya değil, 20th Century Fox’un kostüm departmanına aitti.

Görsel Kaynakları: Pinterest