Ofiste Yorgun Hissetmeye Son

giphy (10)

Sabahları uyanıp işe gitmek zorunda olmamız her zaman bunu yapacak dinçlikte olduğumuz anlamına gelmiyor değil mi? Fakat gidiyorsak, güzel görünmek de hakkımız. Peki nasıl daha az yorgun görünebiliriz? Alarmı mümkün olan en geç saate kadar ertelemekle meşgulken bir yandan ne giyineceğinizi düşünüyorsanız, sizin de yorgun görünmeme konusunda yardıma ihtiyacınız var demektir. Bir gece önce “bir bölüm daha” izlerken yorulan gözleriniz için yardıma hazırız!


Nemlendirici Spreyler Kullanın

Mesela gül suyuna ne dersiniz? Nemlendirici spreyler öncelikle küçük olduğu için kendinizle her yere taşıyıp ihtiyacınız oldukça kullanarak canlanabileceğiniz gibi isterseniz uyanır uyanmaz yüzünüze de sıkabilirsiniz. Hatta buzdolabında tutmanızı tavsiye ederiz. Tabii şiş gözler için sunduğumuz beş dakikalık çözümü uygulayıp yüzünüze buz da sürebilirsiniz.


Müziğin Sesini Açın

Evde yalnızken dans etmek için ya da spor yaparken daha enerjik hissetmek için dinlediğiniz müzikleri ofiste duymak size garip gelse de bunu mutlaka yapın. Enerjinizin düştüğünü hissettiğiniz zaman sizi konsantre tutacak sakin müziklerdense hareketli parçalar dinlemek işe yarayabilir. Tabii müziğin sesini açarkek kulaklıklarınızın bilgisayara takılı olduğundan emin olun!

giphy (9)


Sadece Bir Fincan Kahveye İzin Var

Evet bu zor olabilir ama bize güvenin, kafein alımını sınırlamak dikkatinizi toplamak konusunda size sandığınızdan daha yardımcı olur. Fincan üstüne fincanlar dolusu kahve içmek sabah sizi zinde hissettirse de öğleden sonra baş ağrısı ve yüksek kafein alımına bağlı diğer olumsuzlukları ortaya çıkarır. Ama masum bir fincan, kahveden beklediğiniz her şeyi sağlar. Unutmayın, kahve tüketimini öğleden sonra saat 3:00’a kadar yapmalısınız, öğleden sonra devam ederseniz gece uykunuzu kötü etkileyebilir.


Siyah Göz Kalemini Beyazla Değiştirin

Evet, gerçekten! Gözlerinizin içine beyaz renk kullanmak sizin için belki devrimci bir hareket olacak ama denemeye değer. Böylece sabahları daha az yorgun görüneceksiniz. Üstelik gözlerinizin daha canlı ve büyük görünmesini de sağlayabilirsiniz. Hem sabahları siyah eyeliner’ı mükemmel çekmek o yorgunlukla ne kadar mümkün olabilir ki?


Her Saat Başı Bir Bardak Su İçin

Tercihen buz gibi soğuk suyu tercih edin. Çünkü vücut soğuk suyu ısıtmaya çalışırken ekstra kalori harcar. Gerçek bir kazan-kazan durumu yani. Her saat başı bir bardak su için yerinizden kalkarsanız, vermeniz gereken molayı da kaçırmamaış olacaksınız. Düzenli mola ve su için dikkatinizin yüksek olması da bir diğer artı.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.