Ofiste Nasıl Makyaj Yapılır? 5 Adımda Ofis Makyajı

İş yerlerinde, ofiste, hepimiz öne çıkmak istiyoruz. Ancak, doğru bir şekilde göze çarpmak gerektiğini de unutmayalım. Kendinizi daha güzel hissetmeniz için cildinize iyi gelecek yöntemleri ve makyaj önerilerini merak ediyorsanız okumaya devam edin.

İlk izlenimler genellikle en kalıcı olanlardır, bu yüzden makyajınıza özenmelisiniz. Makyajınız sizi yansıtsın. Ofis için motivasyonu yüksek ve güçlü olduğunuzu göstermeniz için  size uygun olan ve kendinizi yansıtabileceğiniz birkaç makyaj hilesini derledik.

Dengeli Görünün!

Bu, elde etmeye çalıştığımız zahmetsiz fakat tamamlanmış bir görünüm. Çok basit. Dengeleme, yapmanız gereken tek şey. Bunu nasıl yapabilirsiniz? Sadece yüzünüzün bir alanına odaklanarak tabi ki! Eğer dudaklarınızda kırmızı tonlarını kullanmayı seviyorsanız, gözlerinize çok fazla ürün uygulamayın. Yanaklara ve dudaklarınıza odaklandığınız bu görünümle hem daha dengeli hem de daha modern ve kaliteli bir görünüm elde edebilirsiniz.

Highlighter son dönemde çoğu kadının vazgeçilmezi oldu. Makyajınıza mütevazi bir hava katmak istiyorsanız rimel, aydınlatıcı ve en sevdiğiniz ruj üçlüsünü kullanarak başlayabilirsiniz.

Ofise uygun makyaj yapmanın ilk kuralı dengeli ve sade bir görünüm yakalamak, bunu unutmayın!

Smoky-Eye’ ı Farklı Yorumlayın!

Gece hayatında kullanmaya alışık olduğumuz “smoky eye” makyajını ofise taşımanız çok kolay! Birkaç küçük değişiklikle tamamen doğal ve gündelik hale getirebilirsiniz. Nasıl mı? Kahverengi tonlarını kullanarak tabii ki. Dudaklarınıza koyu renk yerine “nude” tonlar da eklerseniz, sizden doğalı ve güzeli yok!

“Kontür yapamıyorum!” diye endişelenmeyin, elmacık kemiklerinizi vurgulamanız yeterli olacak.

Kahve tonlarıyla elde ettiğiniz görünümü geceye taşımak isterseniz, far paletinin koyu tonlarını kullanarak makyajınızı akşama uyarlayabilirsiniz.

Dudaklarınızı bir rujla yapacağınız kadar yoğun renklendirmeyin. Bunun yerine bir iki dokunuş yardımıyla doğal halinde bırakın.

Dudaklarını Kışa Uyarla!

Havanın çabuk kararmasından mı, yoksa soğukluğundan mı kaynaklı bilmiyoruz ama koyu rujun en çok tercih edildiği ayların kış ayları olduğu dikkatimizi çekiyor. İşe geç kalacağınızı anladığınızda hazırlığınızı hızlandıracak çok kolay bir formülümüz var! Rimel ve koyu ruj! Bu, çok fazla gibi gelse de oldukça doğal görünen güçlü bir görünüm.

Vurucu darbeniz dudaklarınız olsun. Estée Lauder’ın koyu tonlu rujları bu görünüm için çok uygun.

Göz farı uygulamadan önce göz kapaklarınıza ve gözlerinizin köşelerine daima bir kapatıcı ekleyin. Bu, uygulamanın daha kolay ve daha uzun süre dayanmasını sağlarken, gözlerinizi de temel olarak aydınlatır.

Kapatıcınızdan sonra gözlerinizi ortaya çıkarmak için rimel kullanmayı sakın unutmayın!

Ne Kadar Sade O Kadar İyi

Yine yüzünüzde bir noktaya ağırlık vererek bu görünümü uygulayabilirsiniz. Ofiste her gün makyaj istemeyecek kadar yoğun olabilirsiniz. Bu sade makyaj önerisiyle abartısız ama canlı görünmeniz mümkün.

Tüm cilt tonları için mükemmel bir şekilde tasarlanmış fondötenler, herkes için çok kullanışlı. Siz de cilt renginize uygun bir fondötenle capcanlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu görünümdeki en can alıcı nokta tabii ki kaşlar! Kaşlarınız dolu dolu ve mükemmel görünürse, sade makyajınız daha iyi durur.

Lancome, güçlü ve mat bir dudak için mükemmel bir renk paletine sahip. Mevsim için yeterince uygun ve çok dramatik olmamasının yanında da bir o kadar sofistike alternatifleriniz olduğunu unutmayın!

Pırıl Pırıl Olun!

Açık pembe her zaman iyi fikirdir. Yüzünüzün hangi bölümüne kullanırsanız bütünlük sağlamanızı kolaylaştırır ve abartıdan uzak olmanızı sağlar. Naif bir görünüm elde etmek için pembe tonlarına ağırlık verebilirsiniz.

Bu görünümde yumuşak, hafif bir hava elde etmek için pembenin birkaç farklı renk tonunu kullanabilirsiniz. Pembe renk, özellikle göz kapakları için mükemmel bir alan.

Pembe tonlarındaki allıkları herkes yüz şekline bağlı olarak farklı şekillerde uygulamalı. Örneğin, yuvarlak bir yüzünüz varsa, yanaklarınıza hafif bir dokunuş ekleyin.

Ve görünümü tamamlamak için parmağınızla dudaklarınızı biraz renklendirin. İş gününe hazırsınız!