Ofiste Makyaj, Saç ve Bakım Kuralları

Hayatımızın büyük çoğunluğu ofiste geçiyor ve bu nedenle kendimizi ofisin rahatlığına bırakmaya meyilli olabiliyoruz. Her gün evden dışarı adım atarken yepyeni bir güne başlamanın heyecanını görünümümüze yansıtırsak, daha iyi hissedeceğimiz kesin! Ofise gitmek için hazırlanırken saç, makyaj ve bakım önerilerimizi okumaya başlayın!

Uyandıktan sonra, uyumadan önce

Her gün evden çıkmanızı gerektirecek bir işiniz olmasa bile cildiniz için yapmanız gereken iki önemli bakım kuralı var; gündüz ve gece yüzünüzü yıkamak ve temizlemek. Sabah yüz temizleyicisine ihtiyacınız yok, cildinizi suyla yıkayıp nemlendirici ve güneş koruyucu sürebilirsiniz. Gece uyumadan önceyse makyajınız olmasa bile cildinizi kirden arındırmak için temizleyiciyle temizleyip, kremlerinizi sürüp öyle uyuyun!

Ofis stiline uygun makyaj alternatifleri

Ofis makyajını her gün farklı ve iddialı şekilde yapmak zorunda değilsiniz. Bu cildinizi uzun vadede yorup yıpratabilir. Hafif pastel tonlarındaki bir ruj, gözleri daha canlı gösterecek açık renkli farlar ve kapatıcılar, bakışları güçlendirecek maskara kullanmanız yeterli. Manikür yaptırmasanız bile tırnak parlatıcılarıyla bakımlı ellere kavuşabilirsiniz.

Saçlarınızın daima iyi görünmesi için öneriler

Hava kirliliği saçlarımız ve cildimiz için en büyük düşman! Her gün bakımlı ve temiz saçlarla ofise gitmek istediğinizi de biliyoruz fakat saçı her gün yıkamak, yine uzun vadede istemediğiniz sonuçlar doğurabilir. Bunun yerine gün aşırı yıkayın ve yıkamadığınız günler örgü, topuz ya da saç aksesuarları kullanın. Saçlarınızı çok sıkı toplamak yerine gevşek modelleri tercih edebilirsiniz.

Bilgisayar ekranı cildinizi bozmasın!

Bilgisayar ekranına uzun süre bakmak göz çevresinde ve ciltte olumsuz etki bırakır. Bu durum için özel üretilen bakım kremlerini mutlaka kullanın. Gözlük kullanıyorsanız, mavi ışığı filtreleyen camları tercih edebilirsiniz. Sürekli kapalı alanda kalmanın verdiği havasızlığı yenmek için sık sık mola verin ve arada bir nemlendiricinizi tazeleyin.