Ofiste Kilo Vermenin 5 Kolay Yolu

shutterstock_440064988 Fotoğraf: Shutterstock

Ofiste sürekli otururken kilo vermeye çalışmak yorucu ve umutsuz bir durum gibi görünse de aslında birkaç küçük ipucuyla bunu tersine çevirebilirsiniz.

Sahip Olduğunuz Zamanı Kullanın

Günün büyük bir bölümünü oturarak geçirdiğinizi düşünürsek, ayakta olduğunuz tüm zamanları iyi değerlendirmeniz gerekir.  Mümkün olduğu her an oturacağınıza fırsat buldukça her an ayakta durun. Örneğin metroya ulaşmak için otobüse binmek yerine yürüyün, eğer yapabiliyorsanız iş çıkışlarında evinize yine yürüyerek gidin. Özellikle güneşli ve güzel bir havada, müzik dinleyerek yürümek sadece fiziksel değil zihinsel olarak da rahatlamanızı sağlar.

Fırsat Buldukça Ayağa Kalkın

Akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz fitness uygulamalarının en iyi yanı, sizi her 30 dakikada bir ayağa kalkmanız konusunda uyarmaları. Spor yaptıktan sonra tüm gün bilgisayar başında oturursanız, kaslarınız iyileşirken oturduğunuz pozisyona göre şekil alabilir. Dolayısıyla fırsat buldukça yerinizden kalkıp etrafı biraz gezmek konusunda üşengeç olmayın. Örneğin telefon görüşmelerinizi ayakta yapın!

ezgif.com-optimize (3)

Spor Kıyafetlerinizi Ofise Götürün

Spor çantanızı yanınızdan ayırmazsanız, vücudunuzu çalıştırmak konusunda daha motive olabilirsiniz. Ofisten çıkarken üstünüzü değiştirin ve unutmayın, bir kez o spor ayakkabının bağcığı bağlandıktan sonra hiçbir bahane sizi durduramaz. Kıyafetleriniz yanınızda olduğunda kendinizi daha motive ve hazır hissedeceğinizden eminiz.

Tek İhtiyacınız Olan Bir Saat

Bir saat kısa bir süre gibi görünse de iyi kullanıldığında yeterince verim alabileceğiniz bir zaman. Yürüyüşe çıkın, esneme hareketleri yapın veya iyi hissediyorsanız yarım saatlik bir koşu planı yapın. Fakat yine de öğle aranızı yürüyüş yapmaya ayırabilirsiniz, belki bu arada mağazalara uğrama fikri sizi motive edebilir.

Çalışırken Egzersize Devam Edin

Masanın altında kalan bacaklarınızı aşağı yukarı hareket ettirerek ya da bilgisayar başındayken dirseklerinizi yukarıda tutarak bile vücudunuzu çalıştırabilirsiniz. Üstelik kimse bunları yaptığınızı bilmek zorunda değil. Oturduğunuz yerden bile hareket edebileceğinizi unutmayın, denemekten vazgeçmeyin!