Sonbahara Doğru Nordik Seçimler

Nordik keşiflerin sonuncusunda size yine İskandinav müziğinin en özel isimlerinden ve İzlanda’nın en ünlü dizisinden bahsediyoruz. Sonbahara girmeye hazırlanırken, battaniyenin altında kahveyle izlenebilecek veya dinlenebilecek ilham veren yapımları keşfedin!

Haftanın Nordik Keşfi: HAVSUN

İskandinavya müzik sahnesinin en heyecan verici yeni isimlerinden olarak gösterilen HAVSUN, yıllarca müzik üzerine çalıştıktan sonra ilk solo projesi Pillow ile daha önce karşımıza çıkmıştı. Norveç’ten Sigrid, dePresno, Aurora gibi isimlerden tanıdığımız Made Management ile birlikte çalışan  Håvard Sundland, sahne ismi olarak isim ve soyisminin ilk üç harfinden oluşan HAVSUN’u seçmiş.

Türkiye’de de çok sevilen Pillow’dan sonra ilk defa çalışma yayınlayan HAVSUN, Control adını verdiği tekli ile çok hızlı bir çıkış daha yakaladı. Kulaklıklarımızda sürekli çalan Control’ü dinlerken kendinizi ritme kaptırmamak elde değil.

Haftanın Nordik Dizisi: Ófærð

İzlanda’nın doğu kıyısında geçen dizi Hjörtür ve kız arkadaşı Dagny‘nin yolculuğu ile başlıyor. Terk edilmiş bir fabrikada çıkan yangından sonra ortadan kaybolan Hjörtür üzerine yoğunlaşan dizi İzlanda’nın en ünlü dizisi.