Nasıl Giyilir: Spor Taytı

Athleisure trendiyle birlikte günlük hayatımıza giren spor giyim parçaları artık zaman mekan tanımıyor. Normalde yalnızca gym’de görmeye alıştığımız spor taytı Gigi Hadid, Kendall Jenner gibi ikonların da öncülüğünde gece bile kullanılıyor. Morhipo Styling ekibinden Ahu’yla, onun da vazgeçilmezi olan bu parçayı nasıl kullanabileceğimizi keşfe çıkıyoruz.


İşe Giderken

“Ofise giderken, çekimlerde beni sınırlamayacak esnek ve rahat parçalar çok işe yarıyor. Ama bu şıklıktan vazgeçeceğim anlamına gelmiyor. Böyle durumlarda spor parçaları feminen aksesuarlarla tamamlamak kurtarıcı oluyor. Örneğin yoga taytımı, sezonun trendlerinden olan kadife kısa topuklu ayakkabı ve beyaz gömlekle tamamladığımda kendimi konforlu ama şık hissediyorum.”


Spora Giderken

“Yoga taytı için en uygun yer tabii ki spor salonu. Yoga yaparken kıyafetlerinizin neredeyse yokmuş gibi vücudunuzla bir olması gerekiyor. Hareketleri engellemeyen tasarıma sahip bir tanesiyle spor ya da yoga yapmanın keyfini daha çok çıkaracağınıza eminim.”


Hafta Sonu Stili

“Hafta sonları şık ayakkabıların yerini maskülen görünüm alıyor. Arkadaşlarımla brunch’a giderken ya da kahve içmek için dışarı çıktığımda, yoga taytını loafer ya da Oxford ayakkabılarla tamamlıyorum. Sade bir tişört ve mevsime uygun bir ceketle hafta sonu aniden gelecek yoga yapma isteğine karşı bile hazırım!”

Yo Cafe’nin detoks tarifleriyle sağlıklı bir hayata adım atmak için tariflerimizi okuyun.