Nasıl Giyilir: Jean Şortlar

Herkesin gardırobunda olan birkaç parçadan biridir jean. Özellikle yazın boyu kısalır ve şorta dönüşür.  Cool ve hayat kurtarıcıdır. Peki  denim şortunuzu farklı kombinlemek istemez misiniz? İlhamınız dünyaca ünlü modellerden…

Emily’yle Minimalizm

Bazen yapmanız gereken tek şey üzerinizdeki bir ürünün öne çıkmasına izin vermektir. Şortunuzun üzerine seçeceğiniz  tişörtü de sakin tutup kemere odaklanabilirsiniz.  Tıpkı Emily Ratajkowski gibi… Bu dade görünümü bir parça ve sneakerlarla hem Emily’nin izinden gidin, hem 90’lara selam verin.

Joan Smalls’a Kulak Verin

Stil oyununda denge önemli. Özellikle “athleisure” olarak tanımlanan, spor kıyafetlerin her ortama girdiği bu çağda jean şortunuzu daha şık bir parçayla tamamlamak daha da olası hale geldi. Joan Smalls da partiye katılsa bile dantelli ve payetli bir bluzu, topuklu botlarını denim şortuyla dengeliyor.

Hailey Baldwin’in Kontrastı

Ünlü modele Hailey Baldwin genelde tüm stilinin “tomboy” yani erkeksi bir tavır ve feminenlik arasında dolaştığını söylüyor. Hava gerçekten çok sıcaksa jean şortunu crop top ve botlarla tamamlarken, normal bir anda çok salaş bir şortu dantel brayla giyerek zıtlıklar yaratıyor.

Romee’nin Festival Stili

Romee Strijd’in tarzıysa denim etrafında şekillenmiş. Özellikle festivale giderken jean şort, botlar, denim ceket , bel çantası ve crop üstlerden başka bir şey almıyor. Denim iki parçayı birlikte kullanmanın ipucunun benzer yıkamalarda olması gerektiğini de çok iyi bilenlerden. Denemekte fayda var!