Nasıl Giyilir: Jean Salopet

Kış boyunca uzun jean tulumları sık sık giymediyseniz bile yaz aylarında kısa jean salopetler mutlaka radarınıza girecek. Özellikle 90’lar etkisi devam ederken, konforlu ve serin salopetlere mutlaka şans verin!

Yaz mevsiminde en rahat edeceğiniz kıyafetlerden biri olan şort yerine farklı bir alternatif arıyorsanız, özellikle hafta sonları ve tatillerde kullanabileceğiniz kısa jean salopetleri deneyebilirsiniz. Ofis kullanımında riskli olsa da diğer günler dilediğiniz gibi içinizde tomboy’u ortaya çıkarın ya da ona biraz feminen bir görünüş ekleyin!

Peki jean salopet nasıl giyilir? Hemen anlatıyoruz!

Tomboy Stilini Güncelleyin

Jean salopet, beyaz sneaker ve çizgili tişört giyip bir de boynunuza chocker takarsanız hem 90’ların tomboy stilini canlandırmış hem de ona sneaker ile modern bir dokunuş vermiş olursunuz. Çizgili tişörte alternatif olarak sloganlı tasarımları da düşünebilirsiniz.

Biraz Romantizm Ekleyin

Kısa jean salopet giymek çok çocuksu ya da maskülen olabilir. Bunu dengelemek için omzu açık bırakan bluzlar ya da dantel üstler giyin. Böylece daha romantik ve feminen bir hava yakalayabilirsiniz.

Crop Top mu Desenler mi?

Desenli bluzlar mı yoksa crop toplar mı tercihiniz? Yaz canlı renkler, desenli bluzlar ya da crop toplar için en uygun mevsim. Özellikle festival veya sahil kenarı etkinliklerinde askılarınızı indirip mayı, bikini ya da crop topla cool bir görünüm oluşturabilirsiniz.