Nasıl Giyilir: Atkı Kullanmanın Stil Sahibi Yolları

Atkı kullanmak bu soğuk günlerde adeta mecburiyet. Belki sıkı sıkı giyinmeyi sevmiyorsunuz ama hem şık görünmenizi sağlayacak hem de içinizi ısıtacak bu aksesuardan kaçmayın. Erkek stilinde fark yaratacak detay, kadınlarınki kadar çok olmasa da olanları en şık şekilde kullanabileceğiniz yöntemler her zaman var. Boynunuza atkı saracağınız zamanlarda stil sahibi görüneceğiniz yöntemleri bir araya getirdik, bakalım hangisi favoriniz olacak.

Düz Şekilde Kullanmak

İngiliz stilinin en cool buluşlarından biri, atkıyı omuzların iki yanından düz bir şekilde serbest bırakıp paltonun altında kalmasını sağlamak. Hem atkıyı bu şekilde kullanmak bedeninizi dikey olarak ayırdığından daha ince ve uzun görünürsünüz. Paltonuzla kontrast renkte atkı seçerseniz, ceket yakanız boyunca renk oyunu yaratabilirsiniz. Ve tabii ki bedeninizi daha sıcak tutmak için bu yöntem oldukça kullanışlı. Çabasız ve cool görünmek için bu yöntemi mutlaka deneyin.

Parizyen Düğüm

Avrupai bir görünüm yakalamak için atkınızı Parizyen düğüm atarak kullanabilirsiniz. Ceketiniz çoğu örnekten farklı olarak tek hizada düğmeye ve ceket yakaya sahipse, özellikle göğsünüzü soğuktan korumak için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Üzerinizde fazla uğraşılmış bir etki yaratacağından bomber ceketlerle birlikte kullanmamanızı tavsiye ederiz. Bir de dikey çizgilerle denemeyin! Nasıl yapacağınıza gelince; atkıyı ikiye katlayıp boynunuza sarın ve açıkta kalan ucu halkadan geçirin.

Yukarıdan Aşağıya İnen Düğüm

Paltodan hoodie’ye kadar birçok kıyafetle eşleşebilen harika bir atkı bağlama yöntemi duymaya hazır mısınız? Kravatı basitçe düğümler gibi atkı düğümleyerek hem sık sık bozulmasını önleyin hem de görenleri şaşırtacak şık bir görünüm yakalayın. Kravat bağlar gibi iki yana ayırdığınız atkının uzun tarafını kısa tarafın çevresinden geçirip, çenenizin altından düğüm atın. İşte bu kadar! Yine kontrast renkler kullanıp bir de kravat iğnesiyle sabitlerseniz, cool görünümünüzle kimse yarışamaz.

Daire Şeklinde Boyu Sarmak

Soğuktan buz kestiğiniz sırada bir de iyi görünmeyi düşünmek istemezseniz sizi anlarız ama zahmetsizce şıklığı yakalamak da mümkün, unutmayın! Ceketinizin üstünde kalacak şekilde boynunuzu daire şeklinde saran bu yöntemle hem sıcacık hissedeceksiniz hem de casual kıyafetlerinizle şık görüneceksiniz. İki yana ayırdığınız atkıyı ters yönde omuzlarınız üzerinden geri sarın ve arkada birleştirin

Boynun Çevresinden Sarmak

Atkıyı boynunuza atmaya karar verdiğiniz anda yaptığınız ilk hareket var ya, işte o hareket bu yöntem. Belki de kendinizi hiç zorlamadan şık görüneceğiniz en şık hareket bu olacak. Yine de dikkat etmeniz gereken birkaç kural var. Örneğin atkının iki ucunun da eşit olması gerektiğini unutmayın. Özellikle düğmeli ceketlerle bu yöntem harika görünecek.