Muhteşem Sakallar İçin Ne Yapmalı?

Sakal uzatmayı sevdiğinizi ve bu sakal uzarken harika görünmeye devam etmek istediğinizi biliyoruz. Peki siz muhteşem görünen sakallara nasıl kavuşacağınızı biliyor musunuz?

Sinek kaydı tıraş işinizin gereği değilse, hem rahat hem de daha cool görünüm için sakal bırakmaya başlayabilirsiniz. Son zamanların ilk sıradan inmeyen trendi de sakallı olmak zaten. Ama sakal uzatmak, sakalları kendi haline bırakmakla eş anlamlı değil.

Berberinizle Görüşmeye Ara Vermeyin

Sakallarınızı kendi haline bırakıp uzamalarını bekleyeceksiniz diye berberinize uğramaya bir son verecek değilsiniz değil mi? Belki berbere bir süre uğramamak mantıklı gelebilir ama tıpkı saçlarınızı uzun süre kestirmediğinizde saç uçlarında kırıkların oluşması gibi, sakallarınız için de aynı durum geçerli.  Aslına bakarsanız berberi biraz daha sık ziyaret etmek daha sağlıklı ve hızlı uzayan sakallara sahip olabilirsiniz.

Geceleri Bakım Rutini Uygulayın

Biliyoruz sakalı belki de sık sık kendinizle uğraşmamak için uzatmaya karar verdiniz ama iyi sakallara sahip olmak için yapmanız gereken çok şey var. Örneğin onları nemsiz bırakmamak gibi. Duşun hemen ardından gözenekleriniz normalden daha açık olacağı için hemen nemlendirici etkili sakal kremi uygulayın.

Sakalınızı Temiz Tutun

Sakalınız tahmin ettiğinizden daha hızlı ve daha çok kirleniyor. İster inanın ister inanmayın, sakallarınız kirlenmeye, kırıntıları toplamaya ve çevredeki kirleri emmeye eğilimli. Sakalınızı en az saçlarınızı yıkadığınız kadar yıkamalısınız. Fakat yıkarken dikkatli olun çünkü ticari şampuanlarda bulunan sert kimyasallar sakalınızı kurutur, kırılgan yapar ve çok kaşındırır. Doğal yağ bileşenleri olan organik ürünleri tercih edin.

Sakal Kremi Olduğunu Biliyor Muydunuz?

Tabii ki biliyorsunuz! Sakalınız için muhteşem ürünler var. Kış aylarında sakal için özel yağlar, yaz aylarında da nemlendirici kremler var. Tek yapmanız gereken özenle ve düzenli bir biçimde bunları uygulamak. Örneğin Chris Hemsworth, düzenli olarak sakallarına Hindistancevizi yağı uyguluyor. Sizin ne eksiğiniz var?

Peki Sakal Egzersizini Duydunuz Mu?

Vücudunuzu yaza hazırlarken nasıl hissettiğinizi hatırlıyor musunuz? Belki sıkıldınız belki heyecanlandınız ama bir haberimiz var, sakalınızı da mevsim değişikliğine hazırlamanız lazım. Sakalınızı her gün tarayarak büyüme yönlerini kontrol edebilirsiniz. Bu durumda yüzünüzde sakal çıkmamış kel noktalar varsa onları kapatmış olursunuz. Bu tarama işlemini günde üç defaya kadar çıkarabilirsiniz. Doğru beslenme ve stresten uzak kalmak nasıl vücudunuz için iyiyse, sakallarınız için de aynısı geçerli, unutmayın!