En Stil Sahibi 5 Film

Hayatımızın büyük bir kısmını kapsayan moda, artık her yerde karşımıza çıkıyor. Çoğu zaman etrafımıza pek de dikkatli bakmasak da modanın filmlere de harika bir şekilde yorumlandığını ve izleyici keyfine sürüldüğünü gözden kaçırmak olmaz.

Eğer dikkatlice bakabiliyorsanız modanın size göz kırptığı anları yakalayabilirsiniz.

Sizin için hazırladığımız 5 ayrı stil ikonu olabilecek “Modern Zamanın En Stil Sahibi 5 Filmi”ne göz atın!

Ocean’s Eleven (2001)

Ocean’s Eleven, en iyi giyinen suçlularıyla aklınıza gelebilecek en iyi kriminal film kategorisinde yer almakta. Özellikle, Brad Pitt‘in şıklığı ve seçilen kıyafetlerinin yanında George Clooney asaleti, filmin ilk akla gelenler kategorisinde bulunması için bile yeterli. Herkese stil önerisi sağlayacak olan bu filmi, erkekler stil rehberi olarak kullanabilir.

Blow (2001)

Johnny Depp ve Pee Wee Herman’ın uyuşturucu satıcılığından olan kazancını lüks evlere, arabalara ve kadınlara harcamasıyla yansıtıldığı, gerçek hikayeden esinlenilmiş dikkat çekici bir film çıkıyor karşımıza. Penélope Cruz, dönemi yansıtmak için biçilmiş kaftandı adeta. Çoğunlukla tercih edilen uzun yakalı gömlekler, düz uzun pantolonlar, takımlar bize ne kadar uzak gözükse de, 70’lerin rüzgarı en güzel şekilde Johnny Depp ile esebilirdi.

A Single Man (2009)

Kolaylıkla en çok D’Marge topluluğu tarafından oylanan film “A Single Man”di. Tom Ford, kameranın arkasında ilk kez bu sektöre bir adım attı. Bazıları beklentilerini iki katına çıkarırken kimse karakterlerinin iyi giyinebileceğinden kuşku duymadı. Filmin görsel bir başyapıt olduğunu söyleyebiliriz. Film, Ford’un basit ama bir o kadar da elegan ve rafine kostüm tercihleriyle büyük bir sükse yarattı.

Crazy, Stupid, Love (2011)

Crazy, Stupid, Love deyince akla gelen ilk görsel düşünce Ryan Gosling’in kendine olan has özgüvenini yansıttığı kusursuz tarzı. Film kesinlikle insanı hayal kırıklığına uğratmıyor. İlginç bir gerçek paylaşmamız gerekirse, takım elbiselerinin birçoğu The Strokes gitaristi Albert Hammond Jr. tarafından L.A. butik konfederasyon için tasarlandı.

The Great Gatsby (2013)

The Great Gatsby, En İyi Kostüm Tasarımı için Oscar kazanan, dönemini en iyi yansıtan, sizi sanki o dönemdeymişsiniz gibi hissettiren nacizane bir film. Leonardo DiCaprio ve Tobey Maguire’ı Roaring Twenties’den uber şık stille giydirmenin bir başyapıtıdır. Aksesuarları ve kıyafetleriyle çığır açan 1920’ler, şimdiki zamanda da uzun süreli etkilerini bize sunmakta. Uzun yaka, yelek, şal yaka kazak, çeşitli takı ve kadın aksesuarları, beyaz yakalı gömlekli çift göğüslü kıyafetler film boyunca karşınıza çıkıyor ve klasikler günümüze uyarlanarak yeniden canlanmaya başlıyor.