Modayla Stilinizi Ayrı Düşüren 5 İşaret

Sokak stili, podyum haberleri, yeni trendler genelde kadınlar için hazırlanıyor gibi görünse de perde arkasında kalsa da her geçen gün büyümeye devam eden erkek modası, özellikle gençler arasında dikkatle takip ediliyor, özenle uygulanıyor. Hani demişler ya; “Moda geçer, stil kalır” diye. Ama moda olmadan da stil yerinde sayar değil mi? Yoksa sizin stiliniz yolda kaldı da ittirilmeye mi ihtiyacı var? O zaman biz hazırız, itici gücünüz olmak için buradayız! Önce teşhis sonra tedaviye başlayalım!

Hayatınız boyunca aynı jean pantolonu aldınız

Evet, bedeninize yakışan jean kalıbını bulmak zor ve dolayısıyla aynı modeller etrafında dolaşmak en güvenli yol. Yine de değişikliğe gitmek için hiçbir sebebiniz yok. Garanti modelinizi zaten yenileyebilirsiniz ama farklı marka ve kesimlere mutlaka şans verin. Hiçbir değişikliğe hazır değilseniz farklı renkleri kullanın!

Hiçbir şeyi atmaya kıyamıyorsunuz

Biriktikçe biriken ve kıyafetlerle dolup taşan bir gardırobunuz mu var? Bazen bir bakıyorsunuz giyebildiklerinizi giyemedikleriniz arasından zor buluyorsunuz, değil mi? İhtiyacınızdan fazlasını, artık giymediklerinizi, eskisi gibi beğenmediklerinizi geri dönüşüme verebilirsiniz. Çünkü o dolabın boşaltılıp şık bir şekilde yeniden düzenlenmesi lazım. Hem yenilere yer açmış olursunuz!

Tüm tişörtleriniz birbirine benziyor

Belli bir yaka tarzını bir kere benimsediniz ve hayatınız boyunca vazgeçmediniz. Ama bu yöntem sizi stil sahibi yapmaz, görüntünüzü sıkıcı hale getirebilir. Dolayısıyla özellikle tişörtlerde maceracı olabilirsiniz. Yakasız gömlekler tüm vücut şekillerine yakıştığı için mutlaka bir tane edinin. Geniş bisiklet yaka da şık görünmenizi sağlar.

Kıyafetleriniz birbiriyle uyumsuz

Eğer tek tip giyinme tarzınız varsa kıyafetlerinizin uyumsuz olması pek beklenebilecek bir durum değil ancak yine de bilinçsiz yapılabilecek alışverişin sonucunda elinizde alakasız parçalarla kalmanız olası. Bu nedenle sırf indirimde diye ya da maceraperest olmak adına çılgın alışverişler yapmayın. Alışveriş öncesinde ihtiyaç listesi yapın ya da sizi iyi tanıyan birinden bu konuda yardım alın.

Saç kesiminiz liseden beri aynı

Yüz şeklinizle uyumlu bir saç modeli bulmak zaman alan bir iş. Yine de askerde olmadığınız sürece aynı saçı sürekli kullanmak hiç yenilikçi değil. Bırakın biraz uzasın, sıkılırsanız kesin, hatta rengini değiştirin! Yeter ki tüm stilinizle uyum içinde olsun!