Moda Tutkunu Herkesin İzlemesi Gereken Filmler

Moda aşığı olan herkesin aklına kıyafet ve aksesuar, podyumlar ve ünlü modacılar geliyor olabilir. Moda dünyasının iç yüzüne ve en stil sahibi kadınlara bir de seyirci gözüyle bakmanız için şu ana kadar ilgi gören en şık ve eğlenceli filmleri sizin için yorumladık.


1.Tiffany’de Kahvaltı/ Breakfast at Tiffany’s (1961)

Bu roman adını çok ünlü bir mücevher markasından alıyor. Audrey Hepburn’ün oynadığı film her moda severin izlemesi gereken ikonik bir film olarak tarihe geçiyor. Gösterişli takıları, siyah elbisesiyle New York sosyetesine girmek isteyen Holly, hayat motivasyonunu bir vitrin önünde hayallerle tamamlıyor.

[youtube id=”urQVzgEO_w8″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

2.Zırtapoz/Zoolander (2001)

Özgün stiliyle dikkat çeken Derek ünlü bir moda ikonuyken bir anda yaşadığı sorunlar moda kariyerinin son bulmasına neden olur.. Bu durumdan faydalanan bazı gruplar ve CIA tarafından ajan olmaya zorlanır. Farklı bir hayat tarzını göreceğiniz bu film sizi başka yerlere götürecek.

[youtube id=”YtQq0T3ExLs” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

3.Moda Suçları/ Crimes of Fashion (2004)

Bir öğrencinin moda tasarımcısı olma hayalini konu alıyor. Moda okulunda geçen bu filmin yıldızı Brooke’un, moda tasarımcısı olmak için verdiği çaba ve eğlenceli maceralarını keşfedeceksiniz.

[youtube id=”o7BO4ABeRuo” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

4.Şeytan Marka Giyer /The Devil Wears Prada (2006)

Bu film Vogue gibi ünlü ve büyük bir moda dergisinde çalışmanın nelere mal olacağını, onu yöneten birinin hayatının odak noktasının neler olduğunu açıkça izleyiciye gösteriyor. Modaya, ünlü tasarımcılara dair her şeyi görebileceğiniz bu muhteşem filmde hayallere kapılmamak elde değil!

[youtube id=”XTDSwAxlNhc” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

5.Fabrika Kızı/Factory Girl (2006)

60’lı yılların idol modeli Edie Sedgwick’in hayatını konu alan bu film, onun Andy Warhol ile tanışmasıyla hayatının nasıl değiştiğini anlatıyor. Moda, sanat, eğlence ve dram içeren bu film farklı duyguları aynı anda size sunuyor.

[youtube id=”dofdqP8CaU0″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

6.Sex and the City (2008)

Sex and the City, dizi serisinin ardından beyaz perdeye taşınan moda filmiyle herkesi büyülemişti. Birbirinden farklı 4 yakın arkadaşın hayat tarzı, aşkları ve hayal kırıklıklarını anlatan bu filmde eğlenceyi ve modayı aynı anda göreceksiniz.

[youtube id=”CDzGgaugb2s” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

7.Bir Alışverişkoliğin İtirafları/Confession of a Shopaholic (2008)

Moda ikonu olan bir genç kızın uzun çabalar sonunda moda dergisi yerine yanlışlıkla çok ünlü bir finans dergisine editör olarak başlamasıyla hayatı değişir. Kendisinden yazılması beklenen ilk konu ise alışverişkolik yanına ters düşen “ az parayla çok alışveriş nasıl yapılır”dır.

[youtube id=”ZYYCSEV-i1Y” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

8.Coco Chanel’den Önce/Coco Avant Chanel (2009)

Gabriel Coco Chanel’in hayatını konu alan bu filmde onun başarı hikayesine tanıklık edeceksiniz. Yaşadığı zorluklar ve başarılarla dolu hikayesinde Coco Chanel’e hayran olmaya hazırlanın.

[youtube id=”isEnyrd2Moc” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

9.Son Moda Aşk/ 20 ans D’ecart (2013)

Bir moda dergisinde terfi almayı bekleyen güzel ve başarılı Alice, yanlış anlaşılmalar sonucu terfiye çok yakınlaşır fakat başarı için bu oyunu oynamak zorunda olduğuna karar verir.  Yükselme fırsatını kaçırmak istemeyen Alice’in yalan dolu macerasına eşlik edeceksiniz.

[youtube id=”6u892r4ULC4″ width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]

10.Yves Saint Laurent (2014)

Christian Dior’un sağ kolu olan Yves Saint Laurent’ın hayatını izleyeceğiniz bu filmde, onun başarı hikayesine tanıklık edeceksiniz.  Film, çalkantılı bir hayat yaşayan, tasarıma yeni bir anlayış getiren Laurent’in moda dünyasındaki etkisini bir kez daha kanıtlıyor.

[youtube id=”-ec-DQ_7EUM” width=”600″ height=”350″ autoplay=”no” api_params=”” class=””][/youtube]
Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.