Moda Haftalarında Öne Çıkan Sokak Stilleri

Modanın kutsal ayı sayılan eylül, New York’tan Paris’e kadar dolu dolu geçti. Gelecek sezon ilkbahar ve yaz boyunca giyeceklerimiz hakkında tüyo alırken bir yandan da sokak stilinde öne çıkanlar ikonlar sayesinde günlük kombinlerimize ilham olacak örnekler gördük.

Moda ayı devam ederken dikkatimizi en çok “animal print” desenler çekti. Zaten alışveriş yapmak için biraz araştırma yaptıysanız, sezonun en sevilen trendinin “animal print” olduğunu siz de görmüşsünüzdür.

Diğer öne çıkan tercihler; siyah ve beyaz kadar zıt görünüm yaratmayı başaran farklı renk ikilileri, metalik görünümler, denim tercihler ve grafik desenlerdi. Bakalım sizin favoriniz hangisi olacak?

Fotoğraf: Getty Images

Sokağın vazgeçilmezi “animal print”

Doğadan ilham alırken sadece çiçeklere, ağaçlara ve yapraklara bakmıyoruz. Yeni sezonda leopar ve zebra desenleri de fazlasıyla kullanılıyor. Leopar desenli etek ve pantolonlar, elbiseler ya da zebra desenli kazaklar özellikle revaçta. Tabii bunlar her zaman görmeye alışık olduğumuz renklerde olmak zorunda değil. Pembe zebra deseninden siyah beyaz leopara kadar her seçenek denenmeye hazır!

Daima siyah & beyaz

Bu ikili göz kamaştırmak için var adeta! Kış davetlerinde ya da gündüz tercihlerinde her şekilde iyi hissetmenizi ve şık görünmenizi sağlayacak siyah ve beyaz, moda haftalarında da ilk sıradaki trendlerdendi. Eğer bu ikilinin zıt görünümü size çok sert geliyorsa, açık renklerle ya da pastel tonlarda aksesuarlar kullanabilirsiniz. Dilerseniz gri veya açık mavi gibi renkleri de kombininize ekleyin.

Fotoğraf: Getty Images
Fotoğraf: Getty Images

Zıt tonların gücü

Birbirine zıt renkleri tercih ederek kontrast oluşturmak şık bir stilin anahtarı olabilir. Siyah ve beyaz gibi sert geçişli zıtlıklar yerine pastel pembe ve parlak kırmızıyı, su yeşili ve turuncuyu bir araya getirmeyi deneyin. Bu farkı yaratmak için kıyafetleriniz yerine aksesuarlarınızı farklı ve dikkat çeken renklerde seçebilirsiniz.

Her daim denim

Denimden vazgeçmek imkansız! Zaten denim tasarımların hayatımızdan çıkmak gibi bir niyeti de yok. Bu sene yırtık jeanler kadar sökülmüş paçasından püsküller dökülen modeller ya da üzerine işleme yapılmış ve skinny’den biraz daha geniş olan tasarımlar tercih ediliyor. Siz de bu model jean pantolonları denim gömleklerle bir araya getirip denim-on-denim’e farklı bir boyut getirebilirsiniz.

Fotoğraf: Getty Images
Fotoğraf: Getty Images

Metalik etkiyle cool stil

Metalik bir görünüm için sadece gümüş rengine ihtiyacınız yok. Altın, bronz ya da metalik tonlardaki herhangi bir renk olabilir. Özellikle sezonun öne çıkan pliseli eteklerini bu renklerde tercih edin. Aksesuarlarınız dore ya da gümüş olabilir. Örneğin pırıl pırıl bir çantayla ve dikkat çeken ayakkabılarla sade renkleri kombinleyerek çarpıcı ve dengeli bir stil yaratabilirsiniz.

Çizginizi belli edin

Ekose gerçek bir sonbahar deseni! Buna ek olarak kareler, çizgiler ve zikzaklar da her mevsim kendine alıcı buluyor. Siz de çizgilerin hakim olduğu bir stil benimsemek istiyorsanız, rengarenk ya da siyah – beyaz fark etmeden kombinlerinize dahil edin!

Fotoğraf: Getty Images