MODA BLOGGER’I GİBİ GÖRÜNMENİN 13 YOLU

Nereye giderse gitsin, nerede olursa olsun zahmetsizce, emek harcamadan tarz olabilen kadınlar vardır. Bu kadınları geçmiş yıllarda modern olarak nitelendiriyorduk. Günümüzde ise bu kadınlar moda blogger’ları arasından çıkıyor. Peki bu kadınlara benzeyebilmek için yapmanız gerekenler neler? İşte size 13 harika madde:

1. Basic parçaları başarıyla kombinleyin!

Bir moda blogger‘ı herkesin gardırobunda bulunabilecek sıradan parçaları tercih edebilir ama asıl önemli olan onları nasıl kombinlediğinizdir. Bu nedenle sahip olduğunuz basic parçaları birbirleriyle nasıl kombinleyeceğinizi bilmeniz gerekir.

2. Karıştırın, değiştirin!

Bir blogger’ın dolabında, dar ve düz bir elbise sadece dar ve düz bir elbise değildir; aynı zamanda bir kolsuz elbise olarak da görülebilir. Tabii ki doğru kombini yapabilirseniz, mesela dar ve düz elbisenin altına kısa kollu dar bir tişört veya bluz giyip hoş bir tarz yaratabilirsiniz. Sadece katmanlarla farklı denemeler yapın; hangisinin daha çok yakışacağını denemeden göremezsiniz!

3. Karışık baskılardan asla korkmayın!

Kim size çizgili bir gömlekle, üzerinde baskı bulunan bir eteğin aynı anda giyilemeyeceğini söyledi? Moda kızları oyunu kurallarına göre oynamayı sevmez! Eğer çekiniyorsanız oyuna küçük başlayın, sonra daha cesurca davranıp, daha parlak kombinasyonlara yönelebilirsiniz.

4. İlginç şeyler deneyin!

Gömleğinizin sadece ön bölümünü pantalonun içine sokun ve cesurca yürümeye devam edin. Bu neredeyse bir sanat formu haline geldi. Zira bu son dönemlerde blogger’ların en sevdiği şey!

5. Başka türlüsüne de açık olun!

Kollarınızı, paçalarınızı başka türlü kıvırabilir, bir gömleği içiyle dışıyla farklı türlü de giyebilirsiniz. Yeter ki denemek isteyin!

6. Düğmelerle oynayın!

Stil sahibi kızlar bluzlarını veya gömleklerini düğümlemekten hoşlanırlar, zira sokak modasının ruhudur aykırı davranmak… Moda blogger’ları üst kısımda daha az düğme iliklerken bel hizasında kapalı düğmelerin sayısını arttırırlar. Ne kadar ilginç bir detay, değil mi?

7. Kemerlere dikkat edin!

Kemerde farklı alternatifleri de denemelisiniz. İnce bir deri kemerle güzel bir jean pantolonu kombinleyebileceğiniz gibi, daha kalın bir deri kemerle de hoş bir elbise veya eteği kombinleyebilirsiniz.

8. Ceketle örtün!

Omuzlar üzerinde bol dökümlü duran bir ceket, bir elbisenin üzerinde sıradan bir şaldan daha havalı duracaktır. Bolca blazer, bolca havalı görünüm demek!

9. Yeni eğilimleri keşfedin!

Sezonun olmazsa olmazlarını da kombinlerinize ekleyin! Tulumlar, büyük beden tişörtler, kimonolar mutlaka denenmeli!

10. Ne derler diye düşünmeyin!

Yeni bir şey mi denemek istediniz? O halde hemen ertesi gün deneyin! Spor yaparken giydiğiniz brayı dökümlü bir tişörtle giymek gibi çılgınca fikirlere bile atlayabilirsiniz. Ne derler diye düşünmeyin, yaratıcı olmanın keyfini çıkarın!

11. Kendinize has tarzınız olsun!

Ünlü blogger’ların sahip olduğu iki özellik vardır: Cesaret ve özgünlük. Çoğu yenilikleri denemekten keyif alır; ancak tarzlarıyla uyum içinde olmayan akımlardan da etkilenmezler. Siz de size en çok yakışanı bulmalısınız, zira bunu bulmak kendinizi bulmak anlamına gelir.

12. Düzenli ve derli toplu olun!

Moda blogger’ları size karmaşık görünebilirler ancak pek çoğu tam bir düzen delisidir. Kötü bir gün geçirmiyorlarsa, giysilerini oradan oraya atmazlar. Küçük de olsa giyinme odaları vardır ve gardıropları hep düzenlidir. Beyaz tişörtlerinizi bulmak için 5 dakikadan fazla zaman harcıyorsanız, üzgünüz ama sizden blogger olmaz!

13. Modayı takip edenlerle arkadaşlık kurun! 

Arkadaş çevrenizde modadan anlayan birileri varsa, bazı şeyler daha kolay olacaktır. Nerede ne giyeceğinize karar veremediğinizde tek bir alo ile sizi kurtaracak bir arkadaş çok değerlidir. Bu nedenle, çoğu blogger birbiriyle yakın arkadaştır ve sosyal hayatlarında sık sık görüşür.

Onlar Gibi Görünmek İçin Sahip Olmanız Gereken 10 Şey:

ÖNEMLİ: Ürünleri satın almak için görsel üzerindeki sepetlere tıklayın!

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Peki, Nasıl Moda Tasarımcısı Olunur?” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://mag.morhipo.com/?p=4589″ linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]