Minyon Kadınların Gardırop Sırları

Kısa boylu kadınlar için hayat bazen oldukça zor olabiliyor; sandalyesiz üst raflara ulaşamamak, konserlerde sahneyi görememek ve bazen de ne giyeceğini bilememek büyük sorun. Örneğin kısa boylu kadınlar uzun etek ve elbiseler giymeli mi? Ya da kısa boylu kadınlar nasıl ceketler kullanmalı? Kısa boylu yıldızların stillerinden ilham alarak sizin için basit ipuçları hazırladık. Her ne kadar bedeninizle mutlu olmanızı desteklesek de biraz uzun görünmek için önerilerimizi takip edebilirsiniz.


Belinizi Olabildiğince Ortaya Çıkarın

Moda dünyasının en dikkat çeken stil ikonlarından Miroslava Duma, oldukça kısa boylu fakat kendisini uzun gösterecek her detaya hakim. Örneğin çoğu zaman belini vurgulama fırsatını hiç kaçırmıyor. Siz de özellikle ince kemerler kullanarak belinizi ortaya çıkarın. Böylece bacaklarınız daha uzun görünür.


Kısa Etek ve Sivri Burunu Birlikte Kullanın

Mini etek giymekten çekinmeyin çünkü eğer boyunuz kısaysa, bacak boyunuzu ortaya çıkarmak sizi her zaman daha uzun gösterir. Mini eteği kışın bol kazaklarla yazında tek renk tişörtlerle kombinleyebilirsiniz. Eğer sivri burunlu bootie ya da babet giyerseniz görünümde hata yapmadan dışarı çıkmaya hazır olursunuz.


Kısa Paçalı Pantolonları Giymekten Çekinmeyin

Kısa boylu kadınlar için paçaları kesilmiş pantolon giymek oldukça riskli olsa da bu trendi takip etmek isteyenler için küçük bir tüyomuz var. Yüksek belli ve paçası kesik bir pantolonu bilek kısmı dar botlarla giyerseniz, sanki bacaklarınız çok uzunmuş da pantolon size kısa gelmiş gibi bir yanılsama yaratabilirsiniz.


Herhangi Bir Yüksek Belli Pantolonu Giyebilirsiniz

Eğer giyecek hiçbir şey bulamazsanız, yüksek belli pantolonlarınızdan birini gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Dilediğiniz renk, doku ve stilde olabilir! Eğer kısa boyluysanız yüksek belli pantolonlar her zaman olmazsa olmazlarınız arasında yer almalı. Bu sayede giydiğiniz her an bacaklarınızı uzun gösterebilirsiniz.


İyi Terzilik İşinizi Kolaylaştırır

Her giydiğiniz size özel dikim olmak zorunda değil fakat özellikle takım giyecekseniz, vücudunuza tam oturacak pantolon ve ceket ikilisine sahip olmalısınız. Ya da aldığınız takımların üzerinize oturması için birkaç değişiklik yapmaktan çekinmeyin.


Baştan Aşağı Siyah Giyinin

Diyelim ki gerçekten kısa boylusunuz ve uzun görünmek istiyorsunuz ama size uygun bir kombin oluşturamadınız. Yapmanız gereken tek şey baştan aşağı siyah giymek olmalı. Aslında baştan aşağı tek renk de giyebilirsiniz fakat siyah, kısa bolu kadınlar için gerçek bir kurtarıcı. Özellikle siyah botlar ve pantolonlar bacak boyunuzu normalden uzun gösterirsiniz.


Oversize Olur Ama Katman Asla

Kısa boylu tüm sokak stili yıldızlarının iyi bildiği bir sırrı şimdi size vereceğiz: Katman trendi sizin dostunuz değil. Eğer üst üste birkaç kat kıyafet giymeye çalışırsanız sadece minyon görünümünüzü katların altında iyice gizlersiniz. İlla bir trendi yakalamak isterseniz, oversize ceketlere şans verin.


Uzun Bir Ceketi Gardırobunuza Ekleyin

Kim Kardashian’ın boyunun 1.59 metre olduğunu biliyor muydunuz? Fakat uzun görünmeyi o kadar iyi biliyor ki gerçek boyunu fotoğraflarından tahmin etmek çok zor. Kardashian’ın da hep tercih ettiği gibi, uzun bir ceketle harika görünmeniz mümkün. Üstelik uzun ceket sadece boyunuza etki etmez, görünümünüzü anında daha smart ve modern gösterir.


Kısa Topuklar Bile Fark Yaratır

Evet topuklu ayakkabı giymeksizi daha uzun gösterir ama eğer yürümekte zorlanıyorsanız daha kısa topuklara yönelebilirsiniz. Neyse ki kitten heel olarak bilinen kısa topuklu ayakkabılar bu sezonun en sevilen trendlerinden biri. Rahatça giyin!