Mezuniyet Makyajın İle Büyülemeye Var Mısın?

Haziran ayı, mezuniyet heyecanıyla karşınızda! Elbisenizi aldınız, aksesuarlarınızı elbisenizle tamamladınız; üstüne takılarınızı da seçtiyseniz şimdi son dokunuş makyajınız kaldı. Yüz hatlarınızı, gözlerinizi ya da elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak için nelere ihtiyacınız var biliyor musunuz? Biz ünlü yıldızlardan ilham aldık! Sıra sizde…

Emily Ratojkowski

Ünlü modelin metalik duruşu, parlak yanaklarıyla birlikte elbisesini tamamlıyor. Bu göz alıcı parlaklığa doğru yerlere uygulayacağınız bir highlighter ile sahip olabilirsiniz. Yüzünüzün açıkta kalan yani yüksek yerlerine, omuz ve köprücük kemiklerinize tampon hareketlerle uygulayarak büyüleyici olmaya hazır olun!

Gigi Hadid

Sezonun en iddialı trendi kuyruklu eyeliner görünümü. Düz kenarlı bir kredi kartı ya da cetvelden yardım almak işinizi kolaylaştırır. Bu dramatik eyeliner’ı Gigi Hadid gibi mat ve nude tonlarda bir ruj ile tamamlayarak 60’ların dikkat çeken trendini günümüze taşıyabilirsiniz.

Hailee Steinfield

Gözlerinizle büyülemek istiyorsanız; ünlü oyuncunun göz makyajından ilham alabilirsiniz. Bu makyajı uygulamak için ihtiyacınız olan koyu renkli göz farı ve siyah akışkan bir kalem. Yapmanız gereken ise farı uyguladıktan sonra siyah kalem sürüp bir fırça yardımıyla dağıtmak.

Selena Gomez

Sezonun rengi pembe şimdi makyaj yorumlarıyla karşınızda! Pembe gözler furyası Selena Gomez’in Met Gala’daki makyajıyla hafızalara kazınmıştı. Bu göz makyajıyla her ne kadar pembenin saflığını gözlerinize taşımış olsanız da mezuniyet gecenizde fark yaratan bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Kendall Jenner

Yine bir Met Gala yıldızı Kendal Jenner’ın cüretkar kırmızısıyla büyüleyici tavrı karşınızda! Siz de sade bir elbiseyle bu makyajı uygulayarak çarpıcı bir görünüm kazanabilirsiniz. Kırmızı ruj tercih edeceksiniz sade bir göz makyajı yaptığınıza emin olun.

Kylie Jenner

İddialı ve ışıltı bir elbiseyle dikkatleri üzerinize çekmek istiyorsanız; Kylie Jenner gibi minimal bir makyaj tercih edebilirsiniz. Saten bitişli bir ten, doğal dumanlı gözlerin tamamladığı yoğun kirpikler yeterli olacaktır. Dudaklarınızı ise nude tonlarla tamamlayabilirsiniz.

Stella Maxwell

Mevsimin yıldızı bronzluk! Gözleriniz de bu sayede ışıldayabilir. Stella Maxwell gibi gözlerinizde çekik bir görünüm sağlamak için farınızı dışarıya doğru dağıtmak yeterli olur. Bu makyajda dikkat etmeniz gereken ise, soluk görünüme karşı koymak için hafif şeftali tonlarını dahil etmek.