Mermerin evinize kattığı doğal zarafet: Gaya Stone

Markanızın hikayesinden bahseder misiniz? 

Gaya Markasını kurmaya, 24 yıl bir mermer camiasının içinde kendi aile şirketimizde çalışırken karar verdim. Kendi şirketimi kurmamda Kagider’ in bana büyük motivasyonu olmuştur. Bir kadın girişimci olarak kendi işimi yapmaya karar verdim. Bunu da en iyi bildiğim alanda, mermer dekorasyon ürünleriyle yapacaktım.

Markayı kurmaya nasıl karar verdiniz? Marka ismi nereden geliyor? 

Gaia veya Gaea, yeryüzünü simgeleyen, ana tanrıçadır. Bir ana tanrıça, doğa- ana, toprak ana olan Gaia, tüm tanrıların ve titanların anasıdır.

Mermer de doğal bir malzeme olduğu için markamızı yaratırken Gaia kelimesinin anlamı da bize esin kaynağı olmuştur.

Tasarımlarınızı nasıl yaratıyorsunuz? Üretim süreci nasıl ilerliyor? 

Mermer, sadece bir kaplama ve döşeme malzemesi olarak değil evinizin bütün alanlarında kullanabileceğiniz doğal ve hijyenik bir malzemedir.

Gaya Stone firmasının bütün ürünleri atölyemizde tamamen ustalarımız tarafından elde ve tornada yapılmaktadır.

 Doğal bir malzeme ile çalışmanın zorlukları var mı?

 Mermer, doğal bir malzeme olduğu için kırılma riski çok fazladır. Müşterilerimizin sipariş taleplerinde mermerlerin doku ve renk seleksiyon farkları olduğu için sunumda zorluklar yaşanabiliyor.

Yurt dışı satışınız var mı? (Yoksa) İleride olmasını düşünüyor musunuz? 

Yurt dışında bir satış bağlantımız yok şimdilik. 

(İyi İşler: Perakendede Kadın Girişimcileri Güçlendirme Programı) Bu programa katılmak size ne kazandırdı? 

İyi İşler programına katılmak, bana çok şey kattı. Ürünlerimi kendi markamla pazarlayabileceğim bir platform kazandım. Ayrıca, diğer girişimci kadınlarla çok iyi dostluklar edindim.

Kadın girişimcilere önerileriniz nedir? 

Kadınların, ticaret hayatında olmasını, kendi işinin patronun olmasını diliyorum. Bunun için en büyük zorlukları da sermayeye ulaşmak olacak onlar için. Fakat, yılmasınlar. Bütün devlet kurumlarımızın ve özel bankaların kadın girişimciye destekleri var, mutlaka araştırsınlar.