Makyaj Sanatçılarından Güzellik İpuçları

Bu zamana kadar ailenizden, arkadaşlarınızdan, Youtube videolarından ve annenizden öğrendiğiniz geniş bir makyaj bilgisine sahip olduğunuzu biliyoruz. Ama şimdi söz sırası işin uzmanlarında. Makyaj sanatçıları sizden bazı şeyleri yapmamanızı istiyor. Keşfetmek ister misiniz?

Mesela kaşlarınızla ilgili bazı yorumları okumak isteyebilirsiniz. Kaşlarınızı fazla koyu renge boyadığınızda ya da abartılı şekiller verdiğinizde ilk izlenimde sert bir görünüm oluşturabilirsiniz. Daha doğal renklerle daha yumuşak doldurmalara yaparak ilk bakışta daha etkileyici görünmeye ne dersiniz?

Ünlülerin makyaj sanatçısı Daniel Martin’e göre günlük makyajda kontür, strobing yani aydınlatma ya da color correcting trendleri günlük makyajda yer almamalı. Siz bu üçlü olmadan makyajınızı tamamlamış hissedebilir misiniz? Martin’e göre cildinizin nefes alması oldukça önemli.

Bir diğer ünlü makyaj sanatçısı Jamie Greenberg’in önerisiyse şu: “Makyajınızı asla kötü ışık altında yapmayın!”

Quinn Murphy’se şöyle diyor, “Bence kadınlar kendilerini modellerle, dergilerdeki ya da kırmızı halıdaki ünlülerle herhangi bir konuda kıyaslamaktan vazgeçmeli. Herkes için kontür makyajın gerekli olduğunu düşünmüyorum. Doğal görünmek ilk kuralınız olmalı. Gölgeleme ya ya yüzünüzü çerçeveleme yöntemlerini deneyebilirsiniz. Fondöteninizi  uyguladıktan sonra, bir beauty blender’ın kullanılmamış tarafıyla yüzün dış noktalarına daha koyu renkte bir krem, sıvı veya bronzlaştırıcı sürün.  Şakakların yanından çene kemiği altına, çene çizgisi hizasına uygulayabilirsiniz. Koyu renk tonları ile cilt tonu arasında sert çizgiler veya keskin kontrastlar olmamalı.”

Yine ünlü bir makyaj sanatçısı olan Katey Denno  da sizi farklı bir açıdan uyarıyor: “Zararlı maddelerle dolu cilt bakım ya da kozmetik ürünleri kullanmayı bırakın. Özellikle her gün kullandığınız ürünlerin içeriği konusunda kendinizi eğitmelisiniz. Organik ürünler kullanmak zorundasınız demiyorum ama toksik olmayan kozmetik dünyasının çok geniş ve güzel. Kendinize en iyisini sunmamak için hiçbir sebebiniz yok!”

Aynı makyaj sanatçısının bir diğer yorumu da şu: “Makyaj bazı, fondöten, kontür, highlighter, pudra, bronzlaştırıcı… Cildinize bu kadar çok şey sürmekten vazgeçin. Güneş ışığının altında bunlarla güzel görünemezsiniz. Bir Youtube videosunda veya Instagram resminde harika görünmesi, onu gerçek hayatta yüzünüzde iyi duracağı anlamına gelmiyor.”

Ve son bir uyarı yine Jamie Greenberg’den geliyor: “Aceleniz varken yeni bir şey denemeyin.”