Makyaj Çantasına Kış Güncellemesi

Yaz göz açıp kapayıncaya kadar bitti ve şimdi önümüzde uzun bir kış var. Ekim boyunca sıcaklıların düşüp yükselmesinden dolayı bir türlü kış havasına giremesek de cildimiz bu değişimlere tepkisiz kalamıyor. Şimdi hem bakım hem de kozmetikte sonbahar/kış boyunca neler yapabileceğimize bakalım, cildimizi kışa hazırlayalım.

Yeni mevsimde cilt bakımı

Yazın sıcakta, kışın soğukta cildimiz sürekli nem kaybediyor. Buna göre yaz kış nemlendirici kullanmanız gerektiğini zaten biliyorsunuz. Bilseniz de muhtemelen önem vermediğiniz bir diğer uygulamasaysa güneş kremi kullanmak. Hava ne kadar kapalı olursa olsun, SPF özellikli nemlendiricinizi gün boyunca yanınızdan ayırmayın. Bir de tabii sık sık cildinize peeling ve maske yapın. Kışa bebek gibi bir cilt ile girin!

Sonbaharda makyaj trendleri

Sonbahar ve kış boyunca kırmızı, bronz ve siyahın yanında glitter ve metalik tonlar sık sık karşınıza çıkacak, şimdiden hazırlıklı ve şans vermeye hazır olun. Dikkat çeken dudaklar yeniden trend olduğu için ruj koleksiyonunuza yeni renkler ekleyebilirsiniz. Göz makyajını dudaklara tercih ediyorsanız o zaman ipucu verelim; 60’larda ünlü olan Twiggy’nin kirpiklerini 2019’a uyarlayın ya da koyu siyah makyajla asi bakışlar yaratın.

Saçlarınız soğuk havaya hazır mı?

Mevsim geçişlerinde hava sıcaklıklarındaki değişimden cildiniz kadar etkilenen başka bir şey daha var; saçlarınız. Kırılmalar, mat, cansız ve soluk bir görünümle kışa merhaba demek istemediğinizi biliyoruz. Saçlarınız için bakım maskeleri ve nemlendiriciler kullanarak mevsim değişikliğine hazırlanabilirsiniz. Bakım konusunu hallettikten sonra saç şeklinize karar verin; bu sezon saçları uzatmaya ne dersiniz?

Sonbahara özel parfümler

Yazlık kokular daha yumuşak, daha çiçekli ve daha ferah. Çünkü yaz ağır parfümleri taşıyabileceğiniz bir mevsim değil. Onlar için sonbahar var! Odunsu, baharatlı, biraz daha ağır ve mis gibi kokan parfümleri kullanmak için uzun kış gecelerini bir fırsat olarak görebilirsiniz. İmzanız olan bir parfümün yanına eşlik edebilecek bir yenilik ekleyin! Ve kışa hazırsınız.