Makyaj Çantanızın Olmazsa Olmazı: Fırçalar

Makyaj yapan kadınlar ikiye ayrılır; bir kısmı parmaklarını kullanarak yaparken, diğerleri ise tüm kurallarıyla fırça kullanır… Yüzünüzde çamur gibi bulanık bir fondöten, belli bir yerde toplanan allık ya da yeterince dağıtılmamış bronzer görünümü isteyeceğiniz en son şey! Daha homojen bir makyaj, porselen görünümlü bir cilt için ihtiyacınız olan doğru fırçalarla, doğru uygulama yapmak. Makyaj çantanıza eklemeniz gereken bu 5 farklı fırça ile artık daha profesyonel bir görünüm sizi bekliyor.

1.Fondöten Fırçası

İlk olarak; makyajın en temel uygulaması fondötenle başlayalım. Sıvı veya compact fondötenleri uygulamak için mutlaka kılların yoğun ve kesik olduğu tombul bir fırça kullanmanız gerekiyor. Bu tarz bir fırçayla uyguladığınız fondöten cildinize yapışmayarak, en ince çizgileri ve detayları eşitleyerek kusursuzca kapatacak ve homojen bir dağılım sağlayacaktır.

2.Kontür Fırçası

Etkili bir makyajın olmazsa olmazı kontür. Yüzünüzdeki detayları ve hatları doğru bir biçimde ortaya çıkarmak için “kontür uygulaması” daha net ve profesyonel bir görünüm kazandırır. Koyu renk bir allıkla bile kolayca vurgulu bir cilt yaratabilirsiniz. İhtiyacınız olan asimetrik uçlu doğru bir kontür fırçası. Kontür fırçası allık fırçasından tamamen farklıdır unutmayın! Bu fırçanın kesik olmasının sebebi geçişli bir uygulama yaratıp, girintili-çıkıntılı olan yerlerde kolayca hareket etmesidir.

3.Bronzer Fırçası

O geniş ve koskocaman yumuşak kıllı fırça ne işe yarar diye düşünüyorsanız; böyle buyurun. Yapılan en büyük hatalardan biri bronzer’ı yanlış bir fırçayla yüzünüzün her yanına uygulayıp çamurlaşmış bir görünüm yaratmak. Bronzer’ın az ve öz kullanılması gerektiğini buradan bir kez daha vurgulayalım. Bronzer fırçası çok az miktarda allığı fırçada tutar ve yüzünüze uygularken adeta uçuyormuş gibi bir his yaratır. İşte bu hissi siz de yaşıyorsanız doğru fırçaya sahipsiniz demektir.

4.Allık Fırçası

“Allık fırçası” denilince aklınıza ilk gelen elmacık kemikleriniz değil mi? Doğru bir düşünceye sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Allık fırçasının en- boy genişliği tamamen elmacık kemiklerinizle orantılıdır. Çünkü allık sadece elmacık kemiklerine uygulanır, büyük boyutlu ve geniş bir fırçayla bunu kontrol etmeniz daha zor olabilir. Bu yüzden yüzünüzle orantılı bir fırça tercih etmelisiniz.

5.Kaş Fırçası

Kaş fırçası düşündüğünüzden daha önemli! Kaşlarınızı kalemle dolduruyorsanız; doğal bir görünümden uzaklaşıp, kaş köklerinize zarar veriyorsunuz demektir. Kaşlarınızı daha belirgin seviyorsanız, uzun vadede en doğru yöntem kaş farı kullanmak. Kaş farı uygulamak için ise; kesik ve sabit uçlu bir fırça tercih etmelisiniz. Çünkü kaş biçimi asla kusur kabul etmez.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.