Küçük Sarı Elbise Trendine Hazır Mısınız?

Her zaman gardırobunuzun acil durum kiti olan küçük siyah elbiselerinizle bir süreliğine vedalaşın. Çünkü baharda onların yerini küçük sarı elbiseler alacak. Sarı rengin ne kadar sevimli olabileceğini ispatlayan en şık elbiseleri bir araya getirdik, bakalım favoriniz hangisi olacak!

Yılın Pantone rengi ultraviolet ile birlikte iyi gidebilecek renklerden biri de sarı. Sarı ve mor ilişkisi her zaman capcanlı bir görünüm oluşturmanın anahtarlarından oldu: Biraz iddialı ama bir o kadar neşeli! Havalar ısındıkça etrafımızda sarı renk bluzlar, elbiseler ve aksesuarlar görmeye başlayacağız. Sıcak havaların en güçlü trendi başlamadan önce geçmişten ilham alıp hazırlanabilirsiniz. Çünkü bu renk birçok defa ünlü kadınların gardırobundan kameralar önüne çıktı.

Elizabeth Taylor, Richard Burton’la evlendiğinde gelinlik olarak sarı bir elbise giydi. Kate Moss’un 2003 yılında giydiği sarı şifon elbise o kadar sevildi ki model, 2014’te Topshop için hazırladığı koleksiyonuna o elbiseyi de dahil etti. Kırmızı halıda o kadar çok kadın bu rengi tercih etti ki daha önce trend olmamasına şaşırıyoruz.

Şimdi dünden bugüne sarı rengin sürpriz çıkışlarını görmeye hazır mısınız?

Elizabeth Taylor

Sadece Hollywood’un Altın Çağı’nın değil, tüm zamanların en güzel kadınlarından biri kuşkusuz Elizabeth Taylor. Oyuncu, Richard Burton’la evlenirken beyaz bir gelinlik yerine sarı bir elbise tercih etti. Aşklarının tutkusuna ve yıldızın şaşalı yaşamına karşın sarı gelinliği oldukça sade görünüyor değil mi?

Kate Moss

Moda ikonu denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Kate Moss, trendleri iyi kullanmakla değil onları yaratmakla ünlü! Giydiği en basit şey bile kısa sürede stoklardan tükeniyor. Dolayısıyla onu takip etmek, modayı takip etmek demek. 2004 yılında giydiği sarı elbise de gardırobunun diğer parçaları gibi herkesin favorisi oldu. Bu elbisenin benzerini bulmak hiç zor değil. Ama Kate Moss gibi dağınık saçlar ve bir omzu düşmüş şekilde kendine özgü bir havası var.

Michelle Williams

Brokeback Mountain filmiyle 2006 yılındaki Oscar Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında aday olan Michelle Williams, törene koyu sarı Vera Wang tasarımı bir elbiseyle katıldı. Görünümünde çarpıcı olan tek detay kıpkırmızı rujuydu.  Üzerinden 13 yıl geçmiş olmasına rağmen bu elbise hala trendleri yakalayabilecek kadar zamansız ve şık!

Rihanna

Söz konusu Rihanna’ysa her şey bir kırmızı halı elbisesine dönüşebilir. Henüz gömlek elbiseler bu kadar popüler değilken, 2014 yılındaki Grammy Ödülleri’nde Rihanna giyilebilecek en seksi gömlek elbiseyi giymişti. Tabii bu görünümün ardından gömlek elbiseleri moda haftalarında sokak stiline uyarlanmış versiyonlarıyla görmeye başladık.

Beyoncé

Beyoncé, Lemonade albümünden Hold Up şarkısına çektiği video klipte Roberto Cavalli tasarımı sarı bir elbise giydi. Klipteki cool havasına uygun elbise, aynı anda hem sert hem de feminen görünmeyi başarıyordu. O dönem volanlar oldukça popülerdi ama bu trend hala devame diyor. Benzer bir elbiseyi yüksek topuklarla kombinleyebilirsiniz.

Emma Stone

Sarı elbise trendi yükselişini hızlandırdıysa, bunu biraz da La La Land’in ikonik sahnesine borçlu. Emma Stone ve Ryan Gosling dans ederken, Stone’un sarı elbisesi sahnenin büyüsüyle harika bir uyum yakalamıştı. Yaza doğru mutlaka sarı bir elbise edinmelisiniz ve ilham arayışındayken La La Land’i yeniden izleyebilirsiniz.

Emma Watson

Disney’in çizgi film versiyonunda Belle’in elbisesi zaten harikaydı ama Emma Watson’ın başrolünde olduğu versiyonunda bu kadar iyi görüneceğini kimse düşünmemişti. Emma Watson, Güzel ve Çirkin’de adeta gerçek bir prenses gibi görünüyordu. Mezuniyet balosu için arayışa girdiyseniz bu elbiseye biraz daha yakından bakın!