Küçük Değişikliklerle Eviniz Tam Instagramlık!

Tahmin etmek çok zor değil, Instagram artık en az Pinterest kadar ilham veriyor. Fakat Instagram’ın doğası gereği, kullanıcılar ikiye ayrılıyor diyebiliriz. Bir yanda ilham verenler, diğer yanda ilham alanlar var. Moda, kozmetik ve dekorasyon özellikle çoğunluğun favorisi. Evinizde en ufak değişiklik yaptığınızda bile fark yarattığınızda nasıl davrandığınızı düşünün, herkesle paylaşmak istiyorsunuz değil mi? İşte bu yüzden Instagram da sizi seviyor.

Yapılan veri incelemelerinde Instagram’ın en popüler dekorasyon trendleri açıklandı. Yani evinizi biraz güncelleyip siz de bu trendlere ayak uydurabilir ve hatta ilham verenlerden birine dönüşebilirsiniz. Üstelik yüksek miktarda para harcamanıza ya da büyük değişiklikler yapmanıza da gerek yok. Bazen bir bitkiyi doğru yere koymak bile evinizi daha Instagram’a layık hale getirebilir.

Ev bitkileri

Instagram’da #houseplant etiketiyle neredeyse iki milyon gönderi var. Yani ev bitkileri hem çok seviliyor hem de çok paylaşılıyor. Eve ferah ve modern bir hava veren bitkiler aynı zamanda sağlığınız için havayı da temizleyebilir. Dolayısıyla bitki alacaksanız, bu faydayı da göz ardı etmeyin.

Galeri duvarlar

Sanatı evinize taşıyın sonra gelsin üç basamaklı beğeniler. Amacınız Instagram beğenileri olmasa da kendi göz zevkiniz için bile size ilham veren tabloları, beğendiğiniz posterleri ve anı olacak diğer duvara asılabilen her şeyi en azından evinizin bir köşesinde bir araya getirin.

Neon ışıklar

Evde dikkat çeken bir köşe yaratmak için çok uğraşmayın, sadece küçük bir neon ışık ile istediğiniz tüm dikkat bir köşede toplanabilir. Otel aydınlatmalarından Instagram semalarına hızlı ve kaliteli bir geçiş yapan neon ışıklar, #neonlights etiketiyle 650 bin kez paylaşılmış.

Upcycled mobilyalar

Biliyorsunuz recycle geri dönüşüm demek ama upscycle geri dönüştürürken aynı zamanda değeri yükseltmek anlamına geliyor. Yani eski bir mobilyayı zımparalayıp, kaliteli boyayla boyayıp daha kullanışlı hale getirecek şekilde düzenleyebilirsiniz. Evinizin yeni üyesini Instagram’da #upcycledfurniture etiketiyle diğer 330 bin fotoğraf arasına yükleyebilirsiniz.

Panjurlar

Belki o pembe panjurlu evde yaşamıyorsunuz ama yaşadığınız evi dilediğiniz renkte panjurla süsleyebilirsiniz.  Eve samimi bir hava katan panjurlar, Instagram’da özellikle nostaljiseverlerin favorisi. Evinizde kalıcı #tbt etkisi için panjurlara şans verin.