Küçük Bavul Hazırlamanın Sırları

ezgif.com-optimize (2)

Çıkacağınız tatilin teması ne olursa olsun, ihtiyacınız olan şeyler küçük bir bavulu geçmemeli, değil mi? Örneğin saatlerce yürüyeceğiniz bir gezi programınız varsa, rahat ayakkabılar ve bir de elbise altına uygun sandalet yeterli olur ya da günlerce aynı yerde kalacaksanız, iki farklı jean ve birkaç etekten sonrası sadece ağırlık olur. Hem yanınızda daha az kıyafet olursa ne giyeceğinizi düşünmek yerine seyahatinize odaklanabilirsiniz. Üstelik giderken bavulunuz ne kadar boş olursa gittiğiniz yerde doldurma şansınız o kadar artar! Şimdi çantanızda neler olmamalı, onları öğrenmenin vakti geldi. Daha sonra seyahate bir profesyonel gibi hazırlanma rehberimize göz atabilirsiniz.

Üç ya da Dört Çift Ayakkabı: Ayakkabıları bavula sığdırmak yeterince zor olduğu için kendinizi daha azına ikna etmek size büyük avantaj sağlar. Gündelik kullanım için bir, elbiselerinizin altına giyeceğiniz klasik bir çiftle tatili kurtarabilirsiniz.

İki Parça Jean: Özellikle yaz tatiline çıkarken çantanızda birden fazla jean pantolon olmasına hiç gerek yok. Onun yerine uzun elbiselerimize göz atın! Üzerinize en uygun pantolonunuzu seçin ve diğerlerini gardıroba geri yerleştirin.

Değerli Mücevher ve Aksesuarlar: Kabul edelim, değerli olan her şeyinizi tatilde kaybetme riskiniz normal zamanlarda olduğundan daha fazla. Sonradan üzülmemek adına nispeten daha ucuz ve bir o kadar şık aksesuarlarınızı tercih edin.

Sezon Dışı Herhangi Bir Şey: İçinizde küçük bir sesin “kalın bir şeyler al” dediğini biliyoruz. Fakat ona kulak asmayın, yazın ortasında eğer gerçekten soğuk bir yere seyahat etmiyorsanız havanın sizi üşütecek kadar soğuk olması imkansız.

Gideceğiniz Yerde Ucuza Bulabileceğiniz Her Şey: Evet tatil yörelerinde herhangi bir şeyi yaşadığınız yerden daha ucuza bulmak zor olabilir. Bu nedenle mümkün olduğunca hazırlıklı olmak en mantıklısı gibi görünür. Fakat çantayı hafifletmek için en azından şampuanlarınızı geride bırakabilirsiniz.