KOZA GENÇ MODA TASARIMCILARI YARIŞMASI İÇİN NEFESLER TUTULDU!

Son yıllarda Türkiye’de moda sektörü oldukça gelişim göstermeye başladı. Geleceğin moda tasarımcıları, moda editörleri, stylistleri ve birçok moda sektörü çalışanı iyi moda okulları tarafından yetiştiriliyor ve onlara yatırım yapılıyor. Biz de Morhipo olarak moda eğitim sektörünü sonuna kadar destekliyoruz. İstanbul Moda Akademisi ile bu konuda çalışmalar yapıyoruz. Diğer bir vereceğimiz güzel haber de yakında finali gerçekleşecek Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması.

Her yıl moda sektörünün en önemli kurumlarını aynı amaç altında bir araya getiren Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması bu yıl da yeni Türk tasarımcılarını moda endüstrisi ile buluşturacak. Koza Genç Moda Tasarımcıları Yarışması Türkiye’deki yetenekli genç moda tasarımcılarının tanıtıldığı ve desteklendiği en önemli platformdur. İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından Ekonomi Bakanlığı’nın destekleriyle bu yıl 24.’sü düzenlenecek olan yarışma genç yeteneklere parlak bir geleceğin kapılarını açıyor.

Biray Tataroglu_0049

İlk kez düzenlendiği 1992 yılından beri sektöre Bahar Korçan, Hakan Yıldırım, Arzu Kaprol, Elif Cığızoğlu, Ümit Ünal, Zeynep Tosun, Özgür Masur, Hatice Gökçe ve Zeynep Erdoğan gibi tasarımcıları kazandıran yarışma sektörün sürdürülebilirliği açısından da kilit bir rol üstleniyor.

MTN_8873

Geçen Senenin Finalistleri

1-Merve Odabaşı (ortada)

2-Arzu Baykar

3-Eren Tüneli

Yarışmanın finali 24 Mayıs akşamı Raffles Hotel’de gerçekleşecek. Dereceye giren finalistlere  toplam 600.000 TL değerinde ödül dağıtılacak yarışmada; birinci finaliste 1 yıllık yurt dışı eğitim hakkı, ilk 3 finaliste yurt içinde 1 yıllık İngilizce dil eğitimi hakkı ve para ödülü olarak yarışmanın birincisine 20.000 TL, ikincisine 15.000 TL ve üçüncüsüne 10.000 TL verilecek.

Tüm yarışmacılara başarılar diliyoruz!