Kötü Giden Randevu Kader Değil!

Biriyle tanıştınız, her şey yolunda gibi, ancak o da ne! Büyük bir heyecanla hazırlanıp gittiğiniz ilk randevu tam bir hayal kırıklığı! Kötü karma oluşturmamak adına idare edenlerden misiniz, bir bahaneyle ortamı terk edenlerden mi? Özellikle internetten tanıştığınız sevgili adayları veya ortak arkadaşlarınızın sizi yakıştırdığı talipler ilk buluşmada size büyük hüsran yaşatabilir. Böyle durumlar için B planınızı hazırda bulundurmak her zaman işe yarar. Morhipo MAG ekibi olarak sizin için hem kırıcı olmayacak hem de sıkıcı saatler geçirmekten sizi kurtaracak yaratıcı bahaneleri sizin için hazırladık.

.

Arkadaş çizginizi koruyun!

Karşınızdaki kişiden hoşlanmamış olabilirsiniz ama lütfen kibarlığı elden bırakmayın, en azından arkadaşça vakit geçirmeye bakın. Samimi ve sıcak bir çizgiyi korur ama flörtöz davranışlardan kesinlikle kaçınırsanız karşınızdaki kişi büyük olasılıkla mesajı alacaktır. Kötü bir date belki de güzel bir arkadaşlığa dönüşebilir. İlerleyen yıllarda yakın arkadaş olursanız bu kötü randevuyu hatırlayıp birlikte çok eğleneceğiniz kesin!

Bir kahve yeter!

Randevunuzun umduğunuz gibi çıkmama ihtimaline karşılık yemek programı yapmayın. Buluşur buluşmaz yemeğe oturmayın. Bir kahve içme süresinde hemen hemen herkese tahammül edilebilir, değil mi? Kahve içerken sohbet keyifli ilerlerse yemek programı yapabilir veya günün geri kalanını planlayabilirsiniz. Ama yemek için buluşursanız önünüzde katlanmanız gereken en az 1,5 saatlik kötü bir randevu olabileceğini unutmayın.

Yalan söylemeyin!

Arkadaşınızın hastanede olduğu, ani bir gıda zehirlenmesi yaşadığınız veya “çok acil bir işiniz” çıktığı yalanlarına hiç kimse inanmıyor! Karşınızdaki kişiyi aptal yerine koymayın. Randevunuzun iyi geçeceğinden şüpheliyseniz buluşmanızın ilk yarım saatinin sonunda bir arkadaşınızın sizi aramasını isteyin. Her şey yolundaysa kısa bir konuşmayla kapatırsınız. İşler umduğunuz gibi gitmiyorsa yalan söylemeden, yalnızca gitmeniz gerektiğin söyleyerek teşekkür edip ayrılabilirsiniz. Akıllı telefonunuza yükleyeceğiniz bir uygulama ile sahte aramalar yaratabileceğinizi unutmayın.

Savaş veya kaç!

Nazikçe savuşturmaya çalışmanıza rağmen karşınızdaki insan mesajı almıyorsa geriye tek bir çare kalıyor: onun da sizden hızla soğuması için elinizden geleni yapacaksınız! Sürekli kendinizden bahsedin ve onun anlattığı hiçbir şeyle ilgilenmeyin, daha ilk buluşma olmasına bakmadan kıskançlık yapın, anlattığı hikayelerdeki karşı cins isimlerini sorgulayın ve evet trip atın! Sonra durup dururken eski sevgilinizden bahsetmeye başlayın. Çok uzun vadeli planlar yapmaya çalışın, onu ailenizle tanıştırmaktan bahsedin, birlikte Küba’ya gitmeyi teklif edin. Kadınsanız moda ve makyaj, erkekseniz futbol konuşmayı deneyin. Hesap gelince öylece havalara bakın. Bütün bunlarla karşınızdakini kendinizden de hayattan da soğutacağınız kesin, yüzde yüz çalışır.

Aslında kötü randevu yoktur, kötü modda olduğumuz günler vardır. Tanıştığınız her yeni insanın hoşça vakit geçirmek için bir fırsat olduğunu unutmayın. Ön yargılarınızdan sıyrılın ve keyfini çıkarmaya bakın. İyi eğlenceler!