Kostümleriyle Aklımızda Kalan Diziler

Hepimiz koltuğa gömülüp dizi izlemeye bayılıyoruz. Kimi zaman bir Yeşilçam klasiğiyle nostaljiye doyuyoruz kimi zaman da Netflix dizilerini heyecanla takip ediyoruz ama seyir keyfini katlayan kostümler olunca kesinlikle izlemek daha eğlenceli oluyor. Kostümler bir yapımda o kadar önemli ki Oscar ödüllerinde özel bir kategorileri var. En İyi kostüm kategorisinde diziler yarışmıyor ancak biz kostümleriyle Oscar’ı hak eden dizileri bir araya getirdik.

Emily in Paris

Chicago’da yeterince kıskanılacak bir hayatı varken işi nedeniyle tek kelime Fransızca bilmemesine rağmen Paris’e taşınmak zorunda kalır. Bazen şık bazen rüküş, kimi zaman fazla turist kimi zamanda yeterince iddialı olan Emily’nin hikayesi eleştirilerin odağında olsa da gardırobu kesinlikle muhteşem.

The Queen’s Gambit

Satrancı popüler kültür dünyasına dahil eden dizi, Beth Harmon’ın dehasıyla bizi zaten etkilemeyi başarmıştı ama bir de Beth’n özene bezene hazırladığı 60’lar gardırobunu görünce diziyi daha çok sevdik. Dikkat ederseniz Beth’in gardırobu hep satranç tahtasından ya da taşlarından ilham alıyor.

Hollywood

Ryan Murphy’nin elinin değdiği her şey harika oluyor. Bunun son ispatını da Hollywood oldu. Dizi bir yandan Hollywood’un altın çağını anlatıyor, diğer yandan “eğer her şey daha farklı olsaydı nasıl olurdu” sorusuna cevap veriyor. Dönemin stiliyse ilham verici!

The Crown

Kraliçe Elizabeth’in tahta geçtiği ilk günden beri hayatını anlatan ve sarayın kapalı kapıları ardından neler olduğunu bize gösteren The Crown yeni bir dizi değil ancak 50’lerden 80’lere kadar anlattığı dönemleri düşünürsek aynı zamanda moda tarihini de gözler önüne seriyor.

GLOW

80’lerin pırıl pırıl günlerinden ilham alan GLOW aslında muhteşem kostümler içinde güreşçi kadınların hikayesini anlatıyor. Heyecanlı, renkli ve rekabet dolu olan bu dizide 80’lerden hatırlamak ya da unutmak istediğimiz her şeyi bulabilirsiniz.