Koray Caner Öztürk’ten Erkek Stiline Dair İpuçları

Birkaç ipucu sayesinde stilinizi baştan yaratmaya ne dersiniz? Koray Caner Öztürk, erkek stilinde fark yaratacak detayları sizinle paylaşmaya hazır. Böylece standart görünümünüzde yeni bir imzaya sahip olabilirsiniz.

Toprak tonları özellikle sonbaharda en sık tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Sizde casual tarzda giyinmek istediğinizde bu renklere şans verebilirsiniz. Özellikle farklı tonları birbiriyle uyumlu hale getirmeye çalışın. Özellikle blazer ceket ya da hırkalar sonbahar kış döneminin en sık tercih edilen giyim ürünlerinden oluyor. Bunları giyerken ve hatta takım elbise giydiğinizde bile en alttaki birkaç düğmeyi konfor sağlamak için açık bırakabilirsiniz. Tabii hava soğuk ve yağışlı diye beyaz renkten vazgeçmenize de gerek yok.

Eğer daha resmi bir kombin giymeyi tercih ederseniz, unutmayın, ceketinizi çıkardığınız her an gömlek kollarınız katlı olmalı. Bu hem daha casual bir görüntü yaratmanızı sağlar hem de uzun kollu gömleğinizi daha şık gösterebilirsiniz. Ceket ve gömlek ikilisi her zaman üçüncü olarak kravata ihtiyaç duymaz. Gömleğinizin birkaç düğmesini açarak hem daha rahat hissedin hem de farklı görünün.

Takım elbise, her erkeğin gardırobunda olması gereken başlıca ürünlerden biri. Her etkinlikte farklı bir takım elbise giymek yerine, daha küçük aksesuar değişiklikleriyle kombininizi farklılaştırabilirsiniz. Örneğin kravat yerine yaka aksesuarı ya da spor ayakkabı gibi alternatiflerle bir anda cool bir hava yakalamanız mümkün. Hem de bir after party için daha iyi bir alternatif düşünülemez, değil mi?

Resmiyetin daha da resmileştiği anlar geldiğinde, ihtiyacınız olan klasik çizgiden çıkmamaktır. Kravat, şık ayakkabılar, üstünüze oturan bir takım elbise mutlaka ilk tercihiniz olmalı. Tabii bu sıkıcı görüneceğiniz anlamına gelmez. Desenli kumaşlara sahip takımlar ya da daha modern bir görünüm için ince kravatları deneyebilirsiniz.

Athleisure dediğimiz trendi basitçe açıklamak gerekirse; spor yaparken giymen gereken kıyafetleri günlük yaşama uyarlamak diyebiliriz. Tabii herkes hayatının çoğu anında sweatshirt giyip çıkmıştır ama örneğin kadınlar için konuşmak gerekirse, spor taytı topukluyla giymek gerçek bir athleisure hamlesi. Baştan aşağı spor giyineceğiniz zaman, en azından bir üründe kontrast yaratacak farklı bir rengi tercih edin.

Daha spor-şık bir görünüm için de en ideal hamle tabii ki gömlek ve sweatshirt ikilisini bir arada kullanmak. Örneğin gömleğinizi desenli veya renkli seçerseniz hem sweatshirt altında kaybolmaz hem de alternatif bir şıklık oluşturmanıza yardımcı olur.