KOKUNUZ KİŞİLİĞİNİZDİR!

Dinçer Güner’e sorduk: Hangi burç, hangi kokulardan hoşlanır? Parfüm önerilerimize göz atmayı unutmayın!

Koç;

İddialı ve girdiği her ortamda ilgiyi hemen üzerine çekmeyi başarabilen Koç burcu, parfüm/deodorant seçiminde de tıpkı kendi gibi iddialı olacaktır. Çok ağır buram buram kokular değil demek istediğim, hafif ama etkisi uzun süre kalıcı ve baştan çıkarıcı kokuları tercih edecektir. İnsanın bir kere dönüp bakmasına neden olacak iddialı kokular olacaktır bunlar. Ağır olmayan baharat kokuları, turunç esanslı kokular, aromatik kokular, sarı gül kokuları ilk akla gelenler arasında yer almakta.

Koc

Boğa;

Boğa sabit ve inatçı bir burç olduğundan, kullanacağı parfüm veya deodorantın da kokusunun üzerinde uzun süreli, kalıcı olmasını isteyecektir. Kullanmayı başladığı parfümü eğer çok beğenirse kolay kolay değiştirmeyecektir.  Burnu çok yoran keskin kokular yerine daha fresh kokuları tercih edecektir. Yöneticisi güzellik, estetik gezegeni Venüs olduğundan dolayı, diğer burçlara nazaran koku seçimi onun için daha özel ve önemli olacaktır. Abartılı değil, sade ve şık kokuları tercih edebilecektir.  Doğalmış hissi yaratan kokular, bahar kokuları, lavanta, çiçek kokuları, çam esanslı kokular sizler için idealdir.

Boga

İkizler;

Sizler yönetici gezegeniniz Merkür olduğundan dolayı hareketli, meraklı, araştırmacı bir kişiliğe sahipsiniz. Bu yüzden aynı parfümü defalarca kullanmak yerine sürekli değiştirmeyi tercih edersiniz. Kullanacağınız kokunun karşı taraf üzerinde merak uyandırmasını tercih edebilirsiniz. Hava grubu bir burç olduğunuzdan dolayı kokunun girdiğiniz ortamda herkes tarafından duyulmasını isteyebilirsiniz. Özellikle çabuk yayılan okyanus kokuları, çilek kokusu, elma esanslı kokular sizler için idealdir.

ikizler

Yengeç;

Yönetici gezegeniniz ay olduğu için, kullanacağınız parfümün, deodorantın öncelikle duygularınıza hitap etmesini istersiniz. Sizler çok iddialı insanlar değilsinizdir, bu yüzden kullanacağınız deodorant veya parfüm seçiminde de gösterişe kaçmamaya özen göstereceksinizdir. Kullanacağınız kokunun üzerinizde çok uzun süre kalıcı olması önemlidir sizin için. Cildinizde hassas olduğundan dolayı aşırı seçici olacaksınız seçim yaparken.  Leylak, mango, pudra, sümbül, nergis esanslı kokular tam size göredir.

Yengec

Aslan;

Seçeceğiniz parfüm de tıpkı sizin gibi gösterişli, pahalı, lüks ve iddialı olmasını istersiniz. Sizlerin tercih edeceği parfüm kokusu ile eşi zor bulunan ve herkesin merak duygusunu uyandırmasını istersiniz. Siz daha kalabalıkların içine karışmadan kokunuzun önden ulaşıp adeta sizin geldiğinizi haberdar etmesini isteyebilirsiniz. Baharat kokuları, turunç kokuları, portakal çiçeği kokuları, şekerli kokular tam size göre kokulardır.

Aslan

Başak;

Sizler titiz, dikkatli ve ayrıntılara önem veren kişilersiniz. Sizler için sadece bir parfüm değil, duş jelleri, banyo sonrası bakım kremleri de oldukça önem taşımaktadır. Temizlik sizin için önemlidir ve bir insanın parfüm kokmasının önemini siz diğer insanlara göre çok daha iyi bilirsiniz. Fresh kokular, sabunumsu kokular, çam kokuları, çiçek kokuları, tarçın kokularını tercih edebilirsiniz.

Basak

Terazi;

Burçlar kuşağında ki en kokoş, bakımlı, alımlı kişiler sizlersiniz. Sizin için koku demek, karşınızdaki kişiyi baştan çıkarmak demek. Tabi ki sadece bununla da kalmıyor, parfüm seçimlerinizde estetik kaygılarınızdan dolayı şişenin şekli de sizin için önemlidir. Öyle gösterişsiz, sade şekilli şişelerdeki parfümleri pek tercih etmeyebilirsiniz. Çilek, yasemin, amber, misk kokuları tam sizin tarzınıza göredir.

Terazi

Akrep;

Akrep sezgileri güçlü bir burçtur. Olayları önceden hissedebilir, sezebilir. Gücü severler. Güç onlar için bir nevi kendini koruma kalkanıdır. Gizemli, mistik bir havası vardır. Bu yüzden seçecekleri parfümler hem onlara mistik bir hava katmalı hem de bir o kadar güçlü göstermeleri onlar için önemlidir. Mistik kokular, şekerli kokular, kadifemsi gül ve büyüleyici süsen çiçeği hafif vanilya ve yumuşak odunsu karışımı kokular tam size göredir.

Akrep

Yay;

Ateş elementi bir burç olduğundan dolayı girişken, insiyatif alabilen, heyecanlı bir mizacı vardır. Sosyalleşmeyi, insanlarla kaynaşmayı, yeni insanlarla tanışmayı severler ve dışa dönüktürler. Bu yüzden sizin seçeceğiniz parfüm teninizin her yanına yayılsın ve sizinle birlikte hareket etsin istersiniz. Bu yüzden sizler oryantal, çiçeksi kokular, çiçeksi yeşil bitkiler tam size göre olacaktır.

Yay

Oğlak;

Spontane, beklenmedik anlarda beklenmedik davranışlar beklemezsiniz ondan. Kurallar onun için çok önemlidir. Her işin yapılmasının bir yöntemi, bir kuralı vardır ve bu kuralın dışına çıkmaktan pek hoşlanmazlar. Bu yüzden seçecekleri parfümde, onların bu ağır ve mesafeli duruşuna uygun olmasını tercih ederler. Baharat kokuları, şekerli kokular, ahududulu vanilyalı kokular, fulya çiçeği tam size göre olacaktır.

Oglak

Kova;

Genel anlamda orijinal insanlarsınızdır. Bu orjinalliklerinizi bazen fikir bazında, bazen dış görünüşü ile, bazen birlikte olduğunuz insanlar, bazen hobileriniz ile bazen de edindiğiniz meslek ile ortaya koyarsınız. Ve elbette bunu parfüm seçiminize de yansıtacaksınızdır. Farklı, denenmemiş, orijinal kokular, özel karışımlar tam size göre olacaktır. Özellikle tropikal çiçek kokuları, limon kokuları, kakao kokularında istediklerinizi bulabilirsiniz.

kova

Balık;

Hassastırlar ve kolay kolay çevrelerindeki insanlar tarafından anlaşılmazlar. Oldukça yaratıcı, hayal güçleri geniş, merhametli bir yapıları vardır. Sezgileri çok kuvvetlidir. Tercih edecekleri parfümde, kullandıkları anda onların hayal güçlerini tetiklemeli ve kendilerini ayrı bir dünyada hissetmeliler. Bu yüzden yasemin, misk, sandal ağacı, kırmızı meyveli kokular tam size göre olacaktır.

Balik