Kıyafetlerinize Ten Renginiz Karar Versin

Özellikle kozmetik tercihleri yaparken cildin rengi ve alt tonu oldukça önemli çünkü kullanacağınız ürünün rengi teninize uyum sağlamazsa istediğiniz kadar güzel görünemeyebilirsiniz. Aynı durum aslında kıyafetlerde de geçerli. Ten renginizle uyum içinde görünecek tonları seçmek zor bir iş. Kimine göre mevsimlere göre değişken olabilir kimine göre alt tonlarınıza karar vermek için bileğinizdeki damarların rengine bakabilirsiniz. Yine de değişimlerden en az renkleri bulmak gardırobunuzun demirbaşlarını oluştururken size yardımcı olabilir.

Açık Ten Rengi

Eğer beyaz tenli ya da açık kumralsanız size en çok yakışacak renkler mücevher tonları olabilir. Örneğin zümrüt yeşili ya da safir mavi gibi güçlü renkleri tercih edebilirsiniz. Eğer kırmızı ruj sürecekseniz ya da koyu göz makyajı yapacaksanız bebek mavisi veya toz pembe gibi pastel tonları tercih edebilirsiniz. Her kadının gardırobunda bulunması gereken bir klasik olan deve tüyü renginde paltolar da açık ten rengiyle kontrast oluşturarak şık görünmenizi sağlar.

Ne Çok Beyaz Ne Çok Esmer

Arada kalmış bir cilt renginiz varsa aslında çok şanslısınız. Gümüşten bakıra kadar neredeyse tüm metalik tonlarını rahatlıkla taşıyabilirsiniz. Taş rengi ya da cildinizin daha açık veya daha koyu olmasına bağlı olarak koyu ve açık griyi de gardırobunuza ekleyebilirsiniz. Canlı veya neon renkleri kullanmaktan korkuyorsanız tekrar düşünün. Çünkü dikkat çeken renkleri en iyi taşıyacak cilt rengine sahipsiniz.

Esmer Ten Rengi

Tıpkı çok açık ten rengine sahip olanların koyu renkleri tercih edebilmesi gibi siz de açık renklere şans verebilirsiniz. 2017 yazının favori renklerinden sarı ve turuncuyu, koyu renklerde de bordo ya da kobalt maviyi rahatça giyebilirsiniz. Makyaj yaparken de benzer şekilde kendini gösteren renkleri tercih ederseniz, görünümünüzü güçlendirirsiniz. Özellikle fuşya gibi pembenin koyu tonlarını kullanmayı unutmayın!

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.