Kıyafetlerde Dikkat Çekecek Detaylar

Hiç kimse evden çıkarken kötü görünmeyi istemez. Kimi için stiliyle dikkat çekmek önemli olabilir kimiyse sadece giyinmek isteyebilir fakat “kötü görünmek” hiçbir zaman amaç değildir. Yine de modunuzda olmadığınızda işinizi kolaylaştıracak birkaç ipucu var. Üstelik bunlar gardırobunuzda büyük değişiklikleri gerektirmeyen ve elinizdekilerle bile harikalar yaratabileceğiniz tüyolar.

Kıyafetleriniz Üstünüze Otursun

İlk izlenimi harika bir şekilde oluşturmanın en kolay yolu nedir biliyor musunuz? Kıyafetlerinizin vücudunuza mükemmel bir şekilde oturması. Bunun için beden ölçülerinize ve vücut şeklinize en uygun kıyafetleri seçmelisiniz. Özellikle pantolon ve bluz ikililerinde oluşabilen potlara karşı dikkatli olmalısınız.

Aksesuarlar Önemlidir

Giysileriniz ne kadar güzel olursa olsun, onları en iyi görünüme kavuşturacak detaylar aksesuarlarda gizli. Nokta atışı yapmak ve abartıdan uzaklaşmak için karakter sahibi aksesuarlar seçmelisiniz. Örneğin sezonun öne çıkan güneş gözlüklerine kombininizde yer verin.

Basit Katmanlar

Katman stili abartısız olduğu sürece dikkat çekici bir şıklığa ulaşmanızı sağlar. Örneğin tam da ne giyeceğimizi bilmediğimiz bahar havaları yaklaşmışken tişörtün üstüne hırka ya da gömleğin üstüne ince bir kazak giymek stilinize fark katabilir.

Paça ve Etek Boyuna Dikkat Edin

Eğer çok uzun boyluysanız ve giyeceğiniz kıyafetin paça ve etek boyu çok kısaysa kıyafetiniz bedeninizle uyumsuz görünür. Aynı şekilde kısa boyluysanız çok uzun kıyafetlerden uzak durmalısınız. Dolayısıyla giydiklerinizin boyunuzla orantılı bir uzunluğa sahip olduğuna dikkat etmelisiniz.

Şık Çantalar Edinin

Aksesuarda kaliteli tercihler yapmak her zaman stilinizi bir üst seviyeye çıkarır. Bu nedenle şık ve kalitesini gösteren çantalara sahip olun. Bunun için pahalı tasarım çantalara ihtiyacınız yok. Logosu çok büyük ve gösterişli olmayan sade tasarımlar görünümü zengin göstermeye yeter.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.