Kışlık Kombin İlhamı Sinemadan!

Film ya da dizi izlerken siz de sık sık kadın oyuncuların giydiklerine dikkat ediyor musunuz? Gossip Girl ya da Sex and the City gibi yapımlar sağolsun, dönemin modasına dair ilham veren stiller görebildik. Haliyle stil konusunda kopya çekebileceğimiz kaynaklarımız oldu.

Şimdi radarımızda kışlık kombinlerimiz için ilham olabilecek filmler var. Kazakların egemen olduğu buz gibi iklimlerde geçen filmlerin en şık kadınları burada!

The Holiday (2006)

Fotoğraf: imdb.com

Cameron Diaz’ı gözünüzde canlandırdığınızda kocaman gülümsemesi, sarı saçları ve bronz teniyle hatırlıyor olabilirsiniz ama onun da bu Los Angeles havasını evde bırakıp soğuk setlere gittiği zamanlar oldu. Örneğin The Holiday filminde birbirinden güzel kazaklar, hırkalar ve atkılar giyerek güzelliğinin kışa da uyum sağlayabildiğini göstermişti. 2000’lerin ortalarından stil ilhamı almak için The Holiday’i izleyebilirsiniz.

Bonnie and Clyde (1967)

Fotoğraf: imdb.com

Sinemanın ve tarihin en ünlü hırsızları olan Bonnie ve Clyde ikilisi beyaz perdenin gördüğü en stil sahibi suçlular. Özellikle Bonnie’yi canlandıran Fave Dunaway’in kombinleri o kadar zamansız ki bugün bile uygulanabilir. Triko, bere ve fular üçlüsünü Bonnie gibi kullanın, mükemmel görüneceğinize eminiz.

Love Actually (2003)

Fotoğraf: imdb.com

Bu filmi kaç kere izlediğimizin bir önemi yok, her defasında kalbimizi ısıtmayı başarıyor. Bu yeni yıl temalı romantik filmde Juliet karakterine hayat veren Keira Knightley’nin kıyafetleri en az film kadar güzel. Özellikle giydiği beyaz kazak, 2000’lerdeki düşük bel jean stiliyle uyum içinde. Siz de yakın geçmişe nostaljik bir ziyaret yapmak isterseniz, hazır hala trendken omuzları açık bırakan beyaz bir kazakla kolayca amacınıza ulaşabilirsiniz.

Factroy Girl (2006)

Fotoğraf: imdb.com

Normal şartlarda bütün gardırobuna sahip olmak istediğimiz Sienna Miller, bir dönemin en büyük stil ikonlarından birini canlandırınca tabii ki film de moda dünyasının en büyük olaylarından birine dönüştü. Factory Girl, Edie Sedgwick’in hayatının bir kısmını dramatik bir dille anlatmış olsa da kıyafetler ışıl ışıldı. Twiggy kirpikleri, 60’lar etkisi modaya hakimken Edie’den ilham almamak olmaz.

When Harry Met Sally… (1989)

Fotoğraf: imdb.com

Harry ve Sally bugün bile beyaz perdenin en popüler çifti. Bu ikiliyi bu kadar özel yapan filmin romantizmi ve tabii ki 90’lara geçiş döneminin etkisindeki kıyafetleri. 80’lerin kıyafetlerdeki abartısı biraz sakinleşip 90’ların rahatlığına kendini bırakırken; Sally de mini eteği, desenli çorabı ve bordo kazağıyla feminen bir hava çiziyordu.

Paris, Texas (1994)

Fotoğraf: imdb.com

Renk uyumu sizin işinizse, Paris, Texas da sizin filminiz. Pembe son birkaç yılın trendi olsa da aslında tüm zamanların en sevilen renklerinden de biri. Dolayısıyla aslına bakarsanız zamansız sayılabilir. Pembe peluş bir kazakla Paris, Texas filminden ilham alıp hem de trendlere uygun bir görünüm elde edebilirsiniz.

Two Weeks in September (1967)

Fotoğraf: imdb.com

Bridget Bardot ne giyse, ikonik ve zamansız görünmeyi başarıyordu. Giydiği her şey şimdi giyseniz yine onun kadar modern ve aynı zamanda şık görünebilirsiniz. Two Weeks in September filminde giydiği kazakları, yüksek belli pantolonları ve kadife beli kemerli etekleriyle ilham dolu!

Bridget Jones’s Diary (2001)

Fotoğraf: imdb.com

Bridget Jones’un hikayesi kadar giydikleri de 2000’lerin başında ilham doluydu. Evet kilolarıyla başı dertte olan Bridget belki bir model gibi görünmüyordu ama kesinlikle bizden biri gibiydi. Bu yüzden de daha samimiydi! Mark Darcy’nin kıyafetleriyle yarışamayacak olsa da yine de Bridget harika kazaklara ve atkılara sahipti.