Kışı Sıcacık Geçireceğiniz Stil Önerisi

Hava soğudukça şık görünmektense sıcak hissetmeyi tercih ettiğimiz dönemler de başlıyor. Kalın bir tayt, uzun bir kazak ve kalın bir paltoyla kombin yapmadan önce alternatiflerinizi düşünün, size ilham vermeye hazırız!

Bu yıl gardırobumuzun şık köşesine pek uğramadığımız bir gerçek. Ne Cuma akşamlarının ne hafta sonlarının şık olmayı gerektirecek bir özelliği kalmadı ama yine de evden çıkıyoruz. Sırf yürümek için, biraz doğayla buluşmak için ya da yiyecek bir şeyler hatta kimi zaman çalışmaya devam etmek için dışarı çıkmak zorunda kaldığımız anları biraz neşelendirmek için farklı kombinler deneyebiliriz. Bu yılın en kolay uygulanabilir kombiniyse; triko elbise ve kalın bot ikilisi. Bu yıl podyumdan sokağa  taşan o çok sevdiğimiz sokak stili bu yıl sadece sıcak olmaya ve konforlu hissetmeye odaklanmış durumda. Bakalım önerilerimizden hangisini en az bizim kadar çok seveceksiniz.

Bel çantasıyla kemer etkisi

Son dönemde 80’ler ve 90’lardan gelip de 2000’lerin ikinci 10 yılına bu kadar zarif bir giriş yapan başka bir aksesuar olmamıştı. Bel çantaları artık sadece spor değil neredeyse tüm kombinlere eşlik edebilecek kadar şık. Siz de upuzun bir triko elbiseye en şık havayı bel çantalarıyla verebilirsiniz. Yılın Pantone renklerinden grinin en yakıştığı mevsim kış olduğuna göre, bu ikiliyi mutlaka denemelisiniz.

Yaka detayında yaz etkisi

Dik yakalı kalın kazaklardan sıkıldığınız bir an yaz mevsiminin tek parçayla hafif ve mükemmel görüntüler yaratan elbiselerini özlüyorsunuz değil mi? İşte böyle zamanlarda yakası U şeklinde olan veya kayık yakalı elbiseleri, kalın tabanlı botlarla bir araya getirip yazı, kışa taşıyabilirsiniz.

Çizgili elbiseyle renkli kış

Çizgili elbiseler her zaman görünüme kattığı hareketle dikkat çeker. Her ne kadar önerimiz, boyu uzun gösteren dikey çizgiler olsa da yatay rengarenk çizgilerle Sienna Miller’ın stilinden ilham alan bu kombini deneyebilirsiniz. Kare uçlu botlar ve oversize blazer ceketlerle, birkaç dakikada bambaşka birine, mesela bir stil ikonuna dönüşmeniz an meselesi!