Kış Düğünlerinde Ne Giyilir?

Kış aylarında düğün yapmak yaz mevsimine göre daha zahmetli olabiliyor. Belki gelinliğinizle kullanacağınız aksesuarlarla, kar manzaralı fotoğraflarla peri masalı gibi anlar yaşayabileceksiniz ama biz misafirleriniz için biraz endişeliyiz. Eğer bir kış düğününe davetliyseniz, önerilerimizi okumadan giyeceğiniz elbiseye karar vermeyin! Yazın giydiğiniz o garanti elbise işe yaramıyorsa, bizim ipuçlarımız size yardımcı olacak.

Baştan Aşağı Siyah Giyinebilirsiniz

Evet, bunda hiçbir sakınca yok ve aklınıza gelen ilk fikrin bu olduğunu zaten tahmin edebiliyoruz. O zaman en güvendiğiniz limana doğru yelken açın, küçük siyah elbisenizi giyin. Biraz dantel detayı, şık bir ceket ve harika ayakkabılarla risk almadan bir kış düğününe gidebilirsiniz. Eğer dik yaka elbiseleri tercih ederseniz, boynunuzu soğuktan korumuş olursunuz.

Uzun Kollu Elbiselerinizi Giyme Vakti

Yazın sizi serin tutsun diye aldığınız o uzun kollu elbise kışın kollarınızı korumak için giyilebilir. Hem kış dğününe biraz renk getirmenin bir zararı olmaz değil mi? Hava şartları uygunsa belki ceket bile giymenize gerek kalmaz ama olur da giyerseniz, elbisenizin desen yoğunluğuna göre sade bir parça tercih edin. Hem uzun elbisenin altına giydiğiniz ayakkabı o kadar da dikkat çekmeyeceği için sneaker bile alternatif olabilir.

Tek Parça Şıklığı – Tulum

Gardırobunuzda sizi tüm acil durumlarda kanatları altına alacak bir parça olsun istiyorsanız, tercihinizi tulumdan yana yapın. Yazın rahat, kışın sıcak olabilecek bir tulumla hiçbir etkinlikten çekinmenize gerek yok! Tulumun altına uzun kollu bir bluz giyerek soğuk havaya karşı gardınızı alabilirsiniz. Bir değişiklik yapın ve tulumunuzu desenli seçin.

Kışın Kazananı Kadife

Elbise, çanta, blazer ya da palto… Ne seçerseniz seçin, eğer bir tanesi kadifeyse tüm kış düğünü kombininiz kazanır! Kadife her ne kadar 2017 yazının favorisi olsa da hepimiz biliyoruz ki bu kumaş kışa ait. Dolayısıyla seçiminiz sizi şüpheye düşürmesin, kadife kış düğünlerinin de favorisi olabilir. Çünkü doğasında var!

Biraz Puldan Zarar Gelmez

Risk almaktan çekinmeyin. Abartılı olmadığı sürece bir düğüne pullu kıyafetlerle gidebilirsiniz. Önerimiz dengeli görünümü korumanız. Eğer pullu bir bluz giyecekseniz, pantolonunuzu sade tutun ya da eteğiniz parlayacaksa üstünüz sakin kalsın. Görünümü şık bir çift ayakkabıyla tamamlamayı unutmayın!