Kırmızı Halının En Kusursuz Görünümleri

90. Oscar Töreninde geceye damga vuran ve en çok konuşulan makyaj stillerinden ilham almaya ne dersiniz? “No Makeup Makeup”, buğulu gözler ya da iddialı hatlar… Birbirinden özel makyaj stilleriyle şimdi kırmızı halıyı sokağa taşımak sizin işiniz.

Zendaya

Gecenin en beğenilen isimlerinden olan Zendaya, saç -makyaj ve elbisesiyle herkesi kendine hayran bıraktı. Zendaya’nın buğulu gözleri için ihtiyacınız olan iyi bir blend fırçası. Böyle bir makyaj uygulamak istiyorsanız; bütün dikkati gözlerinize vermeniz ve dudaklarınızda nude tonlar kullanmanız iyi bir sonuç verecektir.

Saoirse Ronan

“No Makeup Makeup” yani “yokmuş gibi” makyajıyla eleştirilse de gecenin beğenilen isimlerinden biri olan Saoirse Ronan, aslında iddialı bir görünüm sergiledi.  Her zaman aklımıza kazınan “makyaj cesaret ister” tabuları yavaş yavaş yıkılıyor. Saoirse Ronan gibi siz de fark yaratmak istiyorsanız; cilt alt tonunuzdaki renkler ve şeftalinin en açık skalasından yardım alabilirsiniz.

Allison Williams

Allison Williams, Oscar Töreninde en çok saçı ve gözlerinin mavisiyle dikkat çekti. Alışıla gelmiş vaklı saçları, kırmızı ya da bordo rujla tamamlamak yerine tamamen doğal bir makyaj ile tercih eden Allison Williams, taptaze görünümüyle sıra dışı bir stil yaratmış. Siz de iki farklı stili bir araya getirebilir ve başarılı bir sonuç yakalayabilirsiniz.

Emma Stone

Geçen yıl ki Oscar Töreninde görünümüyle bir bütün yaratan Emma Stone, bu yıl tüm eleştiri oklarını üzerine çekti. Klasik bir pantolon ve ceket ile Oscar Törenine katılan Emma Stone, bu yıl sadece makyajıyla geçer not aldı. Sezonun en popüler far rengi olan mürdüm tonlarını tamamlayan kahverengi geçişlerle siz de gözünüzde böyle bir etki yaratabilirsiniz.

Gal Gadot

Klasik bir Oscar makyajı! Bordo ruju ve toplu saçlarıyla bir bütün oluşturan Gal Gadot bizden de tam not alıyor. Göz makyajında incecik bir eye liner ve abartılı olmayan takma kirpiklerle bu klas görünümü siz de tüm gece davetlerinde uygulayabilirsiniz. Bu klasik Oscar makyajında dikkat etmeniz gereken şey ise; parıltılı tenden uzak olmak.

Jane Fonda

Yılların aktristi Jane Fonda, kırmızı halının tozunu attıran bir elbise ile tüm gençlere her yaşta şık olunabileceğini gösterdi. Jane Fonda eskimeyen, klasikleşmiş saç stili ve beyaz elbisesine renk katan pembe ruju ile herkese örnek olacak cinsten bir makyaj tercih etmişti. İddialı bir görünümden uzak ama bakan herkesi hayran bırakacak bu bütünlüğü siz de uygulayabilirsiniz.

Jennifer Lawrance

Sevimli ve muzip tavırlarıyla Oscar Törenine damga vuran Jennifer Lawrance, ışıldayan elbisesine uygun makyajı ve saçıyla herkesi kendine hayran bıraktı. Makyajında bakır ve kahve tonları hakim. Bu makyaj stilinde aydınlatıcı kullanarak yüzünüze canlı bir görünüm katabilirsiniz. Dumanlı gözlere en yakışan rujlar ise mat toprak tonları.

Lupita Nyong’o

Lupita Nyong’o, altın renginde elbisesiyle tam anlamıyla Oscar gecesinde yıldız gibi parladı. Makyajıyla elbise seçimi ilk bakışta ne kadar zıt bir görünüm yaratsa da aslında o kadar olması gerektiği gibiydi. Koyu renkteki gözlerini mavi ışıltılı bir farla tamamlayan Lupita Nyong’o’nun ruj seçimi ise elbisesiyle güzel bir renk geçişi yaratıyor.

Margot Robbie

Margot Robbie, uçuk pembe ruju, doğal yanakları ve hafif bir göz farıyla natürel bir görünüme imza attı. Bu makyajıyla eleştirileri üzerine çekse de, elbisesi ve bütün görünümüyle yine de o gecenin hakkını verdi. Margot Robbie’nin bu makyajını günlük hayatınıza uyarlayabilir, doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Meryl Streep

Yaşı, duruşu ve oyunculuğuyla adeta bir bütün olan Meryl Streep, Oscar törenine gözlüğüyle katılmasına rağmen büyüleci görünümüyle yine harikaydı! Doğal ve yaşına uygun bir makyaj seçimiyle stilini koruyan Meryl Streep, al yanaklar ve nude tonlardaki rujuyla zamansız bir tarza imza atıyor. Bu tarz bir makyajı şeftali tonlardaki bir allık ile uygulayabilirsiniz.