Kırmızı Halı: Oscar Ödülleri

Her yıl ödül sezonuna en ihtişamlı şekilde son veren Oscar gecesi, kırmızı halıda yine göz kamaştıran bir moda geçidine şahit oldu. Bu yılın popüler renkleri kırmızı halıda da kendini gösterdi. Kırmızı halıda kırmızı giyenlerin cesareti, nude renkleri tercih edenlerin sadeliği ve payetlerin ışıltısı yine göz kamaştırıyordu. Tabii stil konusunda risk alanlar da oldu fakat biz gözlerimizi kamaştıran, kırmızı halının en güzel kadınlarını bir araya getirdik.

Charlize Theron 

Kırmızı halıda sarışın Charlize görmeye o kadar alıştık ki koyu renk saçlarıyla tanıyamadık. Ama yine çok çok güzel olmayı başardı. Kıyafetini çok sevmiş olmalı after party’de de değiştirmedi.

Emma Stone

La La Land ile Oscarlı yıldızlardan biri olan Emma Stone, son zamanlarda kırmızı halıda riskli kararlar alsa da bu gece yine başarılı bir görünüm yakaladı. Oscar adaylığı hayal kırıklığıyla sonuçlansa da kırmızı halıda kazandı.

Rachel Weisz

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Emma Stone ile birlikte yarışan ve birlikte ödülü kucaklayamayan Rachel Weisz duru güzelliğine uygun bir renkle kırmızı halıda dikkat çeken isimlerden biriydi.

Lady Gaga

Bu yılın en çok konuşulan ismi Lady Gaga, geceye beklendiği gibi aykırı kıyafetlerle katılmayı bırakalı çok olmuştu. Bu seneki tercihi de yine çok sürprizli değil ama çok şık!

Olivia Coleman

The Favourite’te Kraliçe Anne rolünü oynamak için 16 kilo almayı göze alan Olivia Coleman, kilolarından kurtulmuş belli ki. Elbisesinin güzelliği ve heyecanıyla kırmızı halının en özel isimlerinden biri olmayı başardı.

Glenn Close

En güçlü adaylardan biriydi ve aday olduğu hiçbir yıl kazanamamıştı ve bu yıl da şeytanın bacağını kıramadı.  Kırmızı halıda da en zarif kadınlardan biriydi.

Melisa McCarthey

Seçtiği renk ve modelle kırmızı halıda şık olmayı başaran Melisa McCarthney her ne kadar Oscar kazanamadıysa da kırmızı halıda kazananlar arasında yer aldı.

Amy Adams

Her zaman olduğu gibi çizgisini hiç bozmayan ve seçtiği kıyafetle şaşırtmayan Amy Adams, bu sefer tercih ettiği tasarımla bizi yine şaşırtmadı ama neyse ki gözlerimizi de yormadı.

Marina de Tavira

Roma filminde muhteşem bir performans sergileyen Marina, gecenin en şık kadınlarından biriydi.

Yalitza Aparicio

Oyunculukla alakası yokken tesadüf eseri Alfonso Cuaron’un seçmelerine giden ve Roma’nın yıldızı olan, hızını alamayıp Oscar’a aday olacak bir performans sergileyen Yalitza kırmızı halıya da hemen uyum sağladı!

Lucy Boynton

Bohemian Rhapsody filminin yıldızı Lucy Boynton, kırmızı halıda tercih ettiği kıyafetler ve makyaj hamleleriyle son zamanların en dikkat çeken isimlerinden biri. Oscar kırmızı halısında da bizi şaşırtmadı, yine çok güzel.