Kırmızı Halı: Altın Küre’nin En Şık Kadınları

76. Altın Küre ödlü töreni 6 Ocak akşamı Los Angeles’ta sahiplerini buldu. Ödül sezonu resmi olarak açıldığına göre uzun uzun kırmızı halıda kim, ne giymiş diye konuşabileceğiz! Altın Küre’de geçen yıl, Harvey Weinstein’in taciz skandallarının üzerine güçlenen #TimesUp hareketinin etkisiyle neredeyse tüm kadın oyuncular siyah elbiselerle geceye katılmışlardı. Bu yıl böyle bir çağrı olmadığı için kırmızı halı daha renkli ve hareketliydi. Özellikle Lady Gaga’nın A Star Is Born filminin eski versiyonunda rol alan Judy Garland’ın filmde giydiği elbiseye gönderme yapan Valentino tasarımı elbisesi, geceye damgasını vurdu. Bakalım geceden seçtiğimiz 10 favoriyi siz de beğenecek misiniz?

Lupita Nyong’o her zaman olduğu gibi kırmızı halıda yine başarılı bir tercih yaptı. Elbise Calvin Klein tasarımı!

Lady Gaga, özel tasarım Valentino Couture elbisesiyle gecenin en çok konuşulan ismi oldu. A Star Is Born filmindeki Shallow isimli şarkısıyla Altın Küre’yi kazanan Lady Gaga dışında, film aday olduğu diğer kategorilerde eli boş kaldı.

Rosamund Pike, Givenchy Haute Couture’dan özel tasarım bir elbise giymeyi tercih etti.

Son yılların yükselen yeteneklerinden biri olan Saoirse Ronan, Gucci elbisesiyle moda tercihleri konusunda da zevk sahibi olduğunu gösterdi.

The Assassination of Gianni Versace: American Crime Story’de canlandırdığı Donatella Versace rolüyle geçen yılın en çok konuşulan ismi olan Penelope Cruz, Ralph & Russo giydi.

Bohemian Rhapsody’de Freddie Mercury’nin hayatının aşkı Mary Austin’i canlandıran Lucy Boynton, Celine elbisesiyle pırıl pırıldı.

Julianne Moore’u daha iyi elbiseler içinde görmüştü ama yeni sezonda sırt dekoltesi ve kocaman fiyonklar oldukça popüler olacak. Bu Givenchy Haute Couture elbise de bunun ispatı gibi!

“Benim sinemayla işim bitti, televizyonda çok daha çeşitli işler yapmayı çok sevdim” diyen Julia Roberts’ın sürprizli elbisesi Stella McCartney tasarımı.

Her daim kırmızı halıda bir kuğu gibi görünmeyi başaran Nicole Kidman’ın elbisesi Michael Kors tasarımı.

Gecenin en dikkat çeken çifti, Irina Shayk ve Bradley Cooper oldu. Genelde birlikte pek poz vermiyorlar ama verdiklerinde de her halleri mükemmel oluyor. Irina’nın elbisesi tabii ki vazgeçemediği Versace!