Kırmızı Halı: 89. Oscar Ödülleri

Bu yıl 89. kez verilen Akademi Ödülleri gecesi olaylı bitse de kırmızı halı seremonisi her zamanki gibi göz kamaştırıcıydı. Özellikle aday kadınların seçimlerini heyecanla bekleyenler için genel olarak gold tasarımların tercih edildiğini söyleyebiliriz. Şimdi gecenin en dikkat çeken kadınlarına yakından bakalım.

1-emmastone

Emma Stone

Sezon boyunca favoriler arasında olan 28 yaşındaki Emma Stone, La La Land’deki performansıyla En İyi Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Oyuncu geceye Givenchy Haute Couture tasarımıyla katıldı.

2-michellewiliams

Michelle Williams

Saç rengini platine çeviren ve saç boyunu daha kısa kullanan Michelle Williams, kırmızı halıda derin dekoltesine rağmen naif görünmeyi başaran bir Louis Vuitton tasarımı tercih etti.

3-charlizetheron

Charlize Theron

Bu yıl kırmızı halıda birçok kadının tercih ettiği gold tasarımlardan biri de Charlize Theron’ın gardırobundaydı. Oyuncu marka yüzü olduğu Christian Dior Couture elbisesiyle göz kamaştırıyordu.

4-nicholekidman

Nicole Kidman

Lion filmindeki rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu adaylarından olan Nicole Kidman, açık tenine uyum sağlayan nude ve gold Armani Privé tasarımını tercih etti.

5-dakotajohnson

Dakota Johnson

Fifthy Shades of Grey ve ardından Fifthy Shades Darker filmleriyle adını duyurmayı başaran Dakota Johnson, kırmızı halıda sık sık tercih ettiği Gucci’den bu sefer de vazgeçmedi.

6-scarlettjohansson

Scarlett Johansson

Azzedine Alaia tasarımı açık renk elbisesiyle Scarlett Johansson gecenin en farklı ve bahar enerjisiyle dolu ismiydi. Belini vurgulayan kemeri elbisenin en zarif detaylarından biriydi.

7-kirstendunst

Kirsten Dunst

Kırmızı halının en risksiz rengini en güzel Dior tasarımlarından biriyle giyerek şıklığını garantileyen Kirsten Dunst, gecenin en zarif görünümlerinden birine sahipti.

8-aliciavikander

Alicia Vikander

Geçen sene En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü alan Alicia Vikander, 2016’da olduğu gibi marka yüzü olduğu Louis Vuitton’ı tercih etti. Fakat bu sefer parlak sarı yerine dantelli siyah ve sade bir elbise giydi.

9-brielarson

Brie Larson

Geçen yılın En İyi Kadın Oyuncusu olan Brie Larson, bu sefer de 2016’daki gibi volanları tercih etti fakat 2017’de tercihi Oscar de la Renta ve romantik kıvrımları oldu.

10-halle-berry

Halle Berry

Atelier Versace elbisesi ve görünümüne bambaşka hava katan saç tercihiyle Halle Berry gecenin unutulmaz isimlerinden biri olmayı başardı.

Fotoğraflar: Splash News