Kendinizi Şımartmaya Vaktiniz Var Mı?

Çoğu zaman yılın son birkaç ayı diğerlerinden daha yoğun geçiyor. Yazın rehavetinin ardından fiziksel ve duygusal olarak büyük bir değişime hazırlanıyoruz. Okullar açılıyor, yıl sonu geldiği için harcamalar artıyor, planlar yapılıyor ve haliyle hem iş hem de özel hayatımız hızlı bir şekilde akmaya başlıyor. Peki bütün bunlar olurken siz ne yapıyorsunuz? Başınızı işten kaldıramayacak kadar yoğun olsanız bile kendinize biraz iyilik yapın ve aşağıda sıraladığımız önerilerden en az birini uygulayın.

Lüksü Hissedin

Kendinizi şımartmak istediğinizde hiçbir masraftan kaçmayın. Bir gününüzü mutlaka kendinize ayırın. Eğer bir günün tamamı size ait olamıyorsa, sahip olduğunuz her anın tadını çıkarın. Masaj yaptırabilirsiniz, bakım yapmak için saatlerinizi ayırabilirsiniz ya da sadece hobilerinize vakit ayırabilirsiniz. Ama ne yapıyorsanız, içine lüks bir dokunuş eklemeden yapmayın. En pahalı maskeyi kullanın, tüm masaj paketini satın alın ya da hobileriniz için eksiksiz bir alışverişe çıkın!

Konfor Alanınızdan Çıkın

Latince bir deyişe göre, şans cesurlara yardım eder. Ve konfor alanınızdan çıkmak gerçekten cesaret isteyen bir adım. Bilimsel araştırmalara göre de kendinizi bu alandan çıkarmak, sizin için en iyisi. Dolayısıyla sınırları biraz zorlayın. Denemek istediğiniz ama ertelediğiniz her şey için vaktiniz var, cesaretiniz var mı? Bir hafta sonu etkinliği bile olsa, kendinize bu iyliği mutlaka yapın.

Zaman Öldürmek Gerçek Değil!

Normal şartlar altında bir insanın üç hobisi olması gerektiğini biliyor muydunuz? Biri para kazanmanıza yardımcı olmalı, diğeri sizi fit tutmalı ve sonuncusu sizi sadece eğlendirmeli. Modern dünyada insanların bir hobiyi bile devam ettiremediğini düşünürsek bu duruma daha gerçekçi yaklaşmalıyız. Kendinizi iyi hissettiğiniz sürece, zaman öldürmekten keyif almanızda bir sakınca yok. Bir öğleden sonranızı sadece yürüyerek bile geçirebilirsiniz ama önemli olan bunu kendiniz için yapmalısınız.

Kendi Bölgenizde Turist Olun

Türkiye, tarihle dopdolu bir ülke. Hayatın hızına yetişmeye çalışırken kaçırdığınız güzellikleri görmek için kendinize biraz vakit ayırın. Daha yavaş yürüyün, etrafınıza bir turist gözüyle bakın ve yerel lezzetleri deneyin. Daha önce defalarca yapmış olsanız bile! Üstelik gün boyu yürümek sizi daha iyi hissettirebilir. Turistik bölgelerde vakit geçirirken belki ufkunuzu açacak sohbetler yapabilirsiniz.

Banyoda Lüks Bir Dokunuş

Gerçekten bir bakım günü yaşamak istediğinizde elinizin altında her şeyin eksiksiz olduğunu bilmek sizi rahatlatacak. Hem yeni aldığınız o küçük lüks detaylar banyonuza bambaşka bir hava verecek. Aydınlatmadan kullanacağınız havluya kadar her detayı sadece kendinizi düşünerek planlayabilirsiniz. Ardından o büyük “kendinize ait” gün geldiğinde, eksik hissedeceksiniz.

Henüz Yorum Bulunmuyor

Yorum Yaz

Your email address will not be published.