Kaşlarınızı Doğru Alıyor Musunuz?

Yapılan bir araştırmaya göre, insanlar yüzlerinden gözleri yerine kaşları alınınca daha az tanınır hale geliyorlar. Yani kaşlarımız bizim için gözlerimizden daha karakteristik. Dolayısıyla onları özensiz bırakmamak lazım. Ne kadar özenirsek özenelim bazen kaşlarımız kontrolden çıkabiliyor; kaşlarının çok ince, çok dağınık ya da çok yapay olması kadınların korkulu rüyalarından bazıları. Kadınların kaşlarıyla ilgili yaptığı en büyük hataları ve çözümlerini bir araya getirdik. Bundan sonra ayna karşısında hayal kırıklığı yaşamak yok!

İradeli Olmamak

Özellikle koyu renk kaşlarınız ve batıklarınız varsa, bunlardan kurtulmak için cımbıza ihtiyaç duyacaksınız. Fakat kendi kendinize bunu yapmak her zaman başarılı sonuçlar doğurmayabilir. Cımbızınız size hükmetmesin, “biraz daha” diye diye incecik kaşlarla kalabilirsiniz. Bu nedenle işin uzmanına başvurmak mantıklı olur.

Yanlış Zamanda Kaş Almak

Duştan çıktıktan sonra hem tüyleriniz yumuşar hem de gözenekleriniz açılır. İşte kaş almak için en uygun zaman! Tüyleri çıkış yönüne doğru çekin ve kökünden yumuşak bir şekilde sıyrılmasını sağlayın. Eğer çekiştirirseniz, birkaç hafta sonra batıklarla karşılaşırsınız.ezgif.com-optimize (10)

İsteklerinizi Geri Plana Atmak

Bir kadının kaşlarına yapacağı en büyük kötülük onu başkasına teslim etmeden önce ne istediğinden bahsetmemesi. Özellikle önceden kötü bir deneyim yaşadıysanız ya da kaşlarınızı ilk defa aldırıyorsanız, ne istediğinizi kaşlarınızı alan kişiye mutlaka anlatın. Çünkü kaşlarınızın yeniden şekil verilmeye uygun hale gelmesi zaman alacağından bir süre istemediğiniz şekilde görünebilirsiniz.

Kaşlarınıza İyi Davranmamak

Özellikle kötü bir deneyimden sonra kaşlarınızın uzamasını istiyorsanız, tıpkı cildinize yaptığınız gibi onlar için de besleyici ürünler kullanın. Aloe vera jeli, E vitamini, hint yağı gibi ürünler (ya da bunları karıştırarak elde edebileceğiniz ev yapımı ürününüz) kaşlarınızı besler ve uzamalarını sağlar. Bu üçlüyü karıştırıp, geceleri kaş fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

Kaşları Kısaltmak

Nasıl ki saçlarınızı kendiniz kısaltmıyorsanız (aranızda yapabilenler olabilir tabii ki) kaşlarınızı da kendiniz kesmeyin. Bırakın işin uzmanları sizi yerinize halletsin. Tabii kaşlarınızı ne kadar doğal boyunda bırakırsanız o kadar iyi çünkü bu sayede göz çevreniz daha geniş olacağından genç ve canlı görünürsünüz.

Her Defasında Başka Kuaföre Gitmek

Kaş teknisyeni ya da kuaför fark etmez, sürekli güvendiğiniz, sizi tanıyan ve eline alıştığınız birine gitmelisiniz. Sürekli farklı bir elin değmesi, kaşlarınızın şeklinde bozulmalara yol açabilir. Üstelik her defasında risk almış olacaksınız. Bunun yerine bir kişiye kaşlarınızı emanet edin. Eğer tatile çıkacaksanız, kendi başınıza nasıl kaşlarınızla ilgileneceğinizi sorabilirsiniz.