KANLI AY TUTULMASI HANGİ BURCU NASIL ETKİLEYECEK?

Nadir görülen ay tutulması ve süper ay, 33 yıllık bir aradan sonra 27 Eylül Pazar gününü 28 Eylül Pazartesi gününe bağlayan gece gerçekleşti. Türkiye saati ile 03:11’de başlayan kanlı ay tutulması, tüm gökyüzü olayları gibi burçlar üzerinde bir takım astrolojik etkiler bıraktı. Ünlü Astrolog Dinçer Güner, 28 Eylül kanlı ay tutulmasının burçlar üzerindeki etkisini sizler için anlatıyor:

shutterstock_125707682

Koç ve Yükselen Koç

Bu tutulmanın merkezinde bulunuyorsunuz. 45 gün etkili olacak bu tutulma sayesinde hız kazanıp hareketlenecek ve gelecek planlarınıza yüksek bir motivasyonla sarılacaksınız. Bu tutulma, maruz kaldığınız güçlüklerin hayat yolunuzda tekamül etmenizi sağlayacağı niteliklere sahip. Artık geçmişte neyi bırakmış olduğunuzu daha net görecek ve kendiniz için çizeceğiniz yolu fark edeceksiniz. Tutulmaya Satürn’ün yaptığı olumlu açı sayesinde zamanı etkin kullanıp işlere sarılabilirsiniz. Bu tutulma ilişkiler aksınızda gerçekleşeceği için eş veya ortaklarla dengeyi bulmak isteyeceksiniz. Aşktan yana şansınız yüksek olacaktır. Bilinçli kararlar alabileceksiniz. Uzun soluklu planlar yapabilecek ve parlak bir gelecek için daha fazla çalışmaya hazır olarak geleceğe adım atacaksınız. Majör kararlara yönelmek, kişisel hedefler üzerinde çalışmak faydalı olacaktır. Öfkeden, önce ben demekten, vurdumduymazlık ve sabırsızlıktan uzak durmanız gerekmektedir.

Boğa ve Yükselen Boğa 

Ay Tutulması sizin bilinçaltınızı temsil eden bir alanda gerçekleşiyor. Elde olmayan durumları, kendimizi kurban rolünde hissettiğimiz konuları temsil eden bir alanda gerçekleştiği için zihninizde ve bilinçaltınızda sizi çok özel farkındalıklara itebilir. Belirsiz bir öfke veya hüzün hissedebilirsiniz. İyi niyetle yaptığınız eylemlerin size farklı yansıdığını görebilirsiniz. Günlük hayat düzeninize daha etkin bir tempo katmak, iş ortamına uyum sağlamak canınız tembellik etmek isterken çalışmak durumunda olmak veya siz çalışırken birilerinin tembellik etmesi sizi hem sinirlendirebilir; hem de zora sokabilir. İnsan ilişkileri bu ayın ortasından itibaren önem kazanıyor. Sinirlere hakim olup sakin kalmalısınız. Hem ruh hem beden sağlığınıza özen göstermelisiniz. Satürn bu tutulmaya olumlu açı yapıyor. İşlerinize dinamik sağlayacak ve zaman planlaması yapmanızı gerektirecek etkiler mevcut. Tutulmanın yöneticisi Mars size destek verecek bir açı yaptığı için mali durumunuzu düzeltmek için şansınız var. Bütçenizi iyi tasarlayıp yaratıcı fikirlerinizi ortaya koymak için uygun bir süreçtesiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler 

Koç tutulması arkadaşlıklar, dostluklar, arkadaş grupları, sosyal etkinlikler ve işten gelen paraları temsil eden alanda gerçekleşiyor. Aşk ve ilişkiler anlamında da size oldukça etkileri olacak bir tutulma dönemindesiniz. Öncelikle kazançlarınızı arttırmak, arkadaşlarla ortak projelerden gelir elde etmek, sosyal gruplarda aktif olmak adına oldukça enerjik ve yaratıcı etkilere sahipsiniz. Arkadaşlıkların bozulmaması adına uzlaşmacı ve dengeli davranmak şart olacak. Arkadaşlardan biri ile özel bir yakınlaşma hissedilebilir. Yahut, arkadaş ortamından tanışacağınız birisiyle bir ilişki içine çekilebilirsiniz. Tutulma dönemlerinde sağlam kararlar almak isteyebilirsiniz. Bu tutulma döneminde arkadaşlıklarınızı, hatta belki bir arkadaşınız ile ilişkinizi, sosyal aktivitelerinizi değerlendirmek durumunda olabilirsiniz. Sosyal bir kurumda görev alma ihtiyacı ve isteği duyabilirsiniz. Ancak yönetici gezegeniniz Merkür’ün hala geri harekette olduğunu dikkate almanız gerekebilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç

Bu tutulma sizin kariyer alanınızda gerçekleşiyor. Prestijinizi, yaşam hedeflerinizi ve hem ebeveynlerinizle ilişkinizi, hem de ebeveynlik etme tarzınızı temsil eden alanda yer alacak. Bu dönemde kariyer anlamında güç kazanmak, daha fazla tanınmak, görünür olmak için çaba sarf etmeniz beklenebilir. Kariyer hedeflerinize yönelik kalıcı uzun soluklu bir plan, bakış ve karar almanız mümkün. Bu tutulmaya Satürn olumlu açı yaptığı için bu dönemde alacağınız iş, kariyer ve ebeveynlikle ilgili kararlar sizin için önemli ve kalıcı olabilir. Dolayısıyla tasarladığınız projelerde etkin bir plan yürütmeniz beklenebilir.  Bu dönemde iletişim, okullar, eğitim işleri, kısa yolculuklar, seyahatler, kardeşlerle ve yakın akrabalarla ilişkiler ön planda olabilir. Kariyerinizle ilgili kararlara ulaşırken aile ilişkilerinizi ve yaşam köklerinizi de dengede tutmak durumunda kalabilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan

Bu tutulma sizin hayata bakışınızı, yaşamınıza bir anlam katma çabanızı, inanç ve felsefeleri kapsayan alanda gerçekleşiyor. Satürn ile olumlu bir açı kuracak bu tutulma size aşk, romantizm, yaratıcı işler, hobiler ve zevkler bakımından yeni bir bakış açısı getirmek adına motivasyon katabilir. Aşkınızı, sevgilinizi, mutluluğunuzu yeni bir mercek altında değerlendirmek isteyebilirsiniz. Uzaklarla bağlar kurmak, uzun yolculuklara çıkmak ve bu yolculuklarda hoşlanacağınız kişilerle karşılaşmak veya yabancı kültürlerle haşır neşir olmak için harika bir fırsatınız var. Majör eğitimler almak isteyebilir; hobilerinizi iş alanına taşıyabilir; çocuklarınızın yeni yetenekler kazanması için çaba gösterebilirsiniz. Uzaklarla bağları olanlar bu dönemde hızlı gelişmeler bekleyebilirler. Ancak acele etmek, hızla ilerlerken detaylara önem vermemek, analitik düşünmemek, benmerkezci olmak zarar getirebilir. Öfkeli zamanlar yaşamak olağandır. Dengeleyici olmak, orta yolu bulmak ve uzlaştırıcı olmak adına olumlu etkilere sahipsiniz. Gruplar, dostlar, arkadaşlar arasında uyumlu olmak mümkündür.

iStock_000039146436_Medium

Başak ve Yükselen Başak 

Tutulma sizin para paylaşımı, eş veya ortaklarla yapacağınız bütçe alanında gerçekleşiyor. Koç burcundaki bu tutulmanın yöneticisi Mars’ın da burcunuzda yer alması nedeniyle bütçe yapmak, kredi, vergi ve borçları ödemek, para akışınızı ve harcamalarınızı dengelemek sizin için önem taşıyor. Emeğinizin değerini bilecek ve buna göre davranmak isteyeceksiniz. Para ile ilişkinizi çok daha sağlam bir temele oturtmak için fırsatınız var. Aileye, ev yaşantısına, özel hayatınıza ve ebeveynlere daha fazla ilgi göstermek, sağlıklarına ve günlük düzenlerine dikkat etmek gerekebilir. Kendinizi biraz toparlamanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Bu ay ilişkiler ve çalışma hayatı ön plana çıkıyor. Eşinizle, partnerinizle, ortağınızla birbirinizi anlamak ve kollamak, birbiriniz için emek harcamak sizin için önemli olacaktır. Burcunuzda ilerleyen Mars, sizi biraz vesveseli, endişeli, eleştiriye yatkın, titiz ve düzen kurmak isteyen ruh haline sokabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi 

Koç burcundaki tutulma sizin ilişkiler alanınızda gerçekleşiyor. Oldukça etkili bir tutulma olacağından ilişki, aşk, evlilik ve ortaklık konuları oldukça ön planda olacak. Eşinizle, partnerinizle ve ortağınızla ilişkinizi dengeye oturtmak, daha fazla aşk ve romantizm katmak adına harekete geçmek isteyebilirsiniz. Bekar veya ilişkisi olmayanlar bu dönemde ilgilerini çekebilecek yeni birileri ile tanışabilir; hatta bir flört dönemi yaşıyor olabilirler. Yeni iş ortaklıkları kurmak için de önemli bir çaba mevcuttur. Satürn bu tutulmaya olumlu açı yapıyor; eğitimleri, iletişimi, seyahatleri ve yakın çevre ilişkilerini değerlendirerek bu alanda size faydalı olacak enerjiler sunuyor. Doğru zamanda doğru yerde olmak şansını elde edebileceksiniz. Bu tutulma ilişki kurma biçiminizle ilgili size bir farkındalık kazandırabilir. Geçmişten getirdiğiniz alışık olduğunuz davranış modellerini değiştirmek ve kendi isteklerinizi ön plana almanız adına size güç verecek. Kendi bildiğiniz yolda gitmek için hiç bu kadar motive olmadığınızı hissedebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep 

Tutulma sizin iş, çalışma ve günlük hayat ortamınızı temsil eden bir alanda gerçekleşiyor. Nasıl çalıştığınız, gününüzü nasıl planladığınız, sağlığınıza ve bedeninize ne kadar özen gösterdiğiniz, iş ortamındaki ilişkiler ve iş yükünüz değerlendirilecek. Satürn bu tutulmaya olumlu açı yapıyor, o nedenle iş yükünüz ve sorumluluğunuz mutlaka artacak; ancak bununla birlikte gelirlerinizi de arttırıcı etki yaratacak gelişmeler bekleyebilirsiniz. Tutulmanın yönetici gezegeni Mars, arkadaşlıklar, grup aktiviteleri, gelecek planları, toplumsal projeler ve kariyer hedeflerinizden edineceğiniz kazanımlar alanında yer alıyor. Arkadaşlarla ortak projeleriniz varsa bununla ilgili çalışmak, çaba göstermek, birlikte hareket etmek adına planlar yapabilirsiniz. Dış dünyadan gelecek streslere karşı soğukkanlı ve mantıklı davranmanız gerekebilir. Bu dönemde sağlık kontrollerinizi yaptırmak, eşinizin sağlığı ile ilgilenmek, alerjilere, zehirlenme gibi sorunlara, sindirim ve bağırsaklarla ilgili sıkıntılara karşı önlem almanız gerekebilir.

Yay ve Yükselen Yay

Tutulma sizin aşk, romantizm, yaratıcılık, hobiler, eğlence hayatınız ve çocuklarınızı temsil eden alanda gerçekleşiyor ve burcunuzda yer alan Satürn ile olumlu açı yapıyor. Duygularınızı harekete geçirecek, size yaratıcılık alanında enerji katacak bir tutulma yaşayacaksınız. Gelecekle ilgili kalıcı kararlar almak ve uzun soluklu projeler içinde yer almak için şanslı enerjilere sahipsiniz. Bu dönemde alacağınız kararlar size hem ilişkiler, hem kariyer hem de aşk hayatı bakımından somut fırsatlar getirebilir. Kariyer alanında daha fazla çalışarak, paylaşarak ve emeğinizin karşılığını almak isteyerek daha fazla başarı kazanma şansına sahip olabilirsiniz. Kimlik duygunuzu, aşka bakış açınızı, ilişkilerde nasıl bir tutum benimsediğinizi yeniden değerlendirebilirsiniz. Aşk hayatında sabırsız, öfkeli, benmerkezci davranmanız streslere neden olabilir. Risk almadan sakin ve planlı hareket ederseniz bu güçlü enerjiyi kontrol edebilir ve akılcı davranarak avantaj sağlayabilirsiniz. Bekar ve ilişkisi olmayanlar, gönül işlerinde beklenmedik pozitif gelişmelere açık olabilirler. Ancak öfkeli ve vurdumduymaz kişilerle sorun yaşanabilir.

shutterstock_321305234

Oğlak ve Yükselen Oğlak

Tutulma sizin aile yaşamınızı, özel hayatınızı, ebeveynlerle ilişkilerinizi ve evle ilgili konuları temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bazıları için belki ev, aile gelenekleri, yaşamı ve düzeni ile ilgili konularda bir bitiş, bir başlangıç veya bir değişim süreci yaşanabilir. Bu alanda alacağınız kararlar uzun soluklu olacak ve hayatınıza yeni bir yaşam biçimi, mekanı ve aile düzeni katabilir. Tutulmaya burcunuzun yöneticisi Satürn olumlu açı yapıyor. Sistemli çalışma ve sorumluluk gerektiren konularda güçlü enerjilere sahip olabilirsiniz. Biraz daha fazla içinize dönmek ve kendinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz. Tutulmanın yöneticisi Mars eğitimleri yolculukları basın, yayın, medya ve kültürel konuları temsil eden alanda yer alıyor; bu nedenle bu alanlarda yeni gelişmeler bekleyebilirsiniz. Başarıyı ancak çok çalışarak yakalayabilecek işaretleri bu tutulma size sağlayacaktır. Sabırlı ve uzlaşmacı olmalı, özellikle aile düzeninizi belirleyen konularda kalıcı kararlar alabilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova

Koç burcundaki kanlı ay tutulması  iletişim, eğitimler, kısa yolculuklar, araçlar, yakın çevre akraba ve kardeş ilişkilerinizi temsil eden alanda gerçekleşiyor. Bu dönemde kendinizi ifade etmek, ne demek istediğinizi açıkça anlatmak, hızla yol almak ve hedeflerinize bir an önce varmak adına aceleci ve kararlı hareket edebilirsiniz. Yalnız bunu yaparken sabırsız, benmerkezcil ve beklemeye tahammülü olmayan bir tavır takınırsanız, ilişkilerde stresli anlar yaşayabilirsiniz. Kardeşlerinizle, komşularınızla ve yakın iş iletişim çevrenizde bu dönemde oldukça elektrikli hava gözlenebilir. Yolculuklar, eğitim faaliyetleri, yazışmalar, görüşmeler ve ticari faaliyetler hızlı, acele ve beklemeye tahammülü olmayan bir tavırla yapılabilir. Satürn bu tutulmaya olumlu açı yapıyor. Arkadaşlıklar ve gelecek projeleri evinizde yer alan Satürn, size planlarınızı yapmak konusunda destek verecek ve zamanınızı daha rahat planlayabileceksiniz. Arkadaşlarınızla ve sosyal gruplarla yapacağınız faaliyetlerde oldukça kararlı ve hedefe odaklı olacaksınız. Bu dönem eğitim, yabancılarla iletişim, basın yayın işleri ve zihinsel çalışmalar odak noktanızda olabilir.

Balık ve Yükselen Balık

Tutulma para kaynakları alanınızda yer alıyor. Kendinize değer vermek, kazancınızı arttırmak, kaynaklarınızı korumak ve harcamaları dengeye oturtmak için çaba gösterebilirsiniz. Kendinizi ispat etmek, yaptığınız işle prestij kazanmak ve toplum önünde daha fazla kabul görmek için kararlı adımlar atabilirsiniz. Balık burçları iş bulmak, iş değiştirmek ve görüşmeler yapmak için çaba harcayabilirler. Kararlarınızı alırken kalıcı olmalarına özen göstermelisiniz. Tutulma sürecinde yeni bir yatırıma girişmek ve Satürn desteği ile kalıcı bir maddi karar almak mümkün olacaktır. Kariyer, iş ortaklığı veya ciddi beraberlik konusunda şu dönem alacağınız kararların uzun soluklu olacağını düşünebiliriz.
Savaşmak isterken barış yapmak durumunda olduğumuzu kabul edersek bu enerjileri doğru yönlendirmiş olabiliriz.

Sonbaharda Ofis Şıklığı:

[content_boxes layout=”icon-with-title” columns=”1″ class=”” id=””][content_box title=”Başak Burcuna Ne Hediye Alınır?” icon=”fa-chevron-right” backgroundcolor=”#d5c5e2″ iconcolor=”” circlecolor=”” circlebordercolor=”” iconflip=”” iconrotate=”” iconspin=”no” image=”” image_width=”35″ image_height=”35″ link=”http://www.morhipo.com/kampanya/liste/39384/bambi-outlet?utm_source=mag.morhipo.com&utm_medium=referral&utm_campaign=mag_bambi#stt=&pg=0&ps=21&ch=0&os=0&hf=&prv=” linktext=”” linktarget=”_blank” animation_type=”0″ animation_direction=”down” animation_speed=”0.1″] [/content_box][/content_boxes]